Пшонка показав "об'єктивне" відео про ЄвроМайдан

Максим Опанасенко
20 грудня 2013р. 10:53

Генеральний прокурор Віктор Пшонка, котрий в ці хвилини доповідає перед нардепами про розслідування подій на ЄвроМайдані, показав в Раді відеонарізку, котру назвав "об'єктивною".

Відео показує тренування активістів ЄвроМайдану по самообороні, заяви про готовність протистояти правоохоронцям тощо. Пшонка назвав це підготовкою до силових дій проти міліції. Кадри з побиттям протестувальників бійцями спецпідрозділів в Раді не показали.

Також Генпрокурор заявив про численні порушення з боку євромайданівців, вчергове розказав про захоплення адміністративних будівель, "трактор на Банковій", опір міліції і "численні заяви про повалення влади". Також він вкотре пообіцяв продовжити розслідування щодо побиття людей 30 листопада на Майдані. Але самі події він вважає спровокованими самими мітингувальниками. Генпрокурор заявляє - комунальники дійсно збиралися монтувати новорічну ялинку, але євромайданівці їм нібито заважали. Тоді ті звернулися до бійців "Беркуту", котрий почав витісняти людей з площі. Далі, за словами Пшонки, в бійців полетіли банки і палаючі палиці. Лише тоді бійці нібито використали спецзасоби.