Як з карток «Альфа-банку» викрадають гроші

Катерина Білоус
25 грудня 2013р. 10:40

Як з карток «Альфа-банку» викрадають гроші

Ми продовжуємо перевіряти скарги киян на товари та послуги. Цього разу до нас звернувся киянин Володимир Петренко. З його картки «Альфа-банку» зникли гроші. Чоловік переконаний – їх зняли невідомі. Натомість у банку історії Володимира не здивувалися, а от суму повертати відмовилися. «Свідомо» вирішило розібратися, чи повинен клієнт розплачуватися за дії правопорушників.

Що сталося

Вночі 18 грудня Володимир прокинувся від звуків мобільного телефону. Стільниковий сповіщав чоловіка, що йому надіслали повідомлення. Він простягнув руку та поглянув на екран мобільника. Нічні SMS-ки прийшли не від друзів, і навіть не від оператора зв’язку. «Мені прийшли повідомлення від «Альфа-банку» про здійснення фінансових операцій. В банкоматі двічі перевірявся рахунок моєї картки, а потім ще 2 рази зняли з неї гроші. І все було б добре, але я не знімав цих коштів та картка завжди була при мені», – розповідає киянин Володимир Петренко. На його рахунку було приблизно 3 тисячі 200 гривень. З них грошей Володимира налічувалося 550 гривень, решта – кредитний ліміт. «Шахраї зняли 550 гривень моїх власних та 2600 овердрафту», – скаржиться чоловік.


Що кажуть в «Альфа-банку»

Наступного ж дня Володимир Петренко вирішив діяти. Чоловік пішов до відділення «Альфа-банку» та попросив перевипустити його картку. Також, Володимир написав заяву про те, що з рахунку без його відома зняли гроші. На всі додаткові питання йому відповіли дуже коротко: «Від 40 до 120 робочих днів дається на розгляд Вашої проблеми. Можна буде про щось говорити лише після розслідування цього питання».


В «Альфа банку» Володимиру порадили звернутися до правоохоронців, що він і зробив. «Того ж дня я прийшов до найближчого відділку міліції, там мені відповіли, що ефективніше буде віддати заяву до їхніх колег з Харківського масиву, адже мої гроші знімали саме у тих місцях. Я попросив правоохоронців передати туди мою заяву, вони погодилися. До речі, до того ж відділку, одночасно зі мною пришла жінка з аналогічною проблемою з Альфа-банком. Це, мабуть, масова тенденція», – зітхає Володимир.

Свої обурення чоловік викладав на сторінці в соціальній мережі «Facebook». Володимир написав кілька постів про проблеми з «Альфа-банком». Останній з них був про дівчину, яка звернулася до міліції з ідентичним питанням паралельно з чоловіком. «За 10 хвилин мій пост прокоментували з офіційної сторінки «Альфа-банку» на «Facebook». Мене попросили написати їм ідентифікаційний код та повні ім’я та прізвище. Через кілька хвилин я надіслав потрібну інформацію «Альфа-банку»», – розповідає чоловік. Наступного дня працівники банку «роз’яснили» Володимиру його ситуацію та пояснили, що гроші йому повернути не можуть: «Указанные вами транзакции совершались в АТМ с обязательным вводом ПИН-кода, что со стороны банка рассматривается, как корректная транзакция, соответствующая правилам платежной системы VISA. В связи с чем, у банка отсутствует возможность предоставить возмещение средств». Далі працівники «Альфа-банку» детально розповіли про те, як саме у Володимира вкрали гроші та порадили «приучить себя пользоваться постоянным и проверенным набором банкоматов». «Мене обурив цинізм відповіді працівників банку на Facebook. Окрім того, цікаво те, що у відділенні мене попросили почекати від 40 до 120 днів для розслідування моєї проблеми, а тут його «провели» буквально за лічені години. І, навіть, написали остаточний вердикт, що гроші не повернуть. «До зустрічі в суді», – відповів Володимир на повідомлення «Альфа-банку».Що кажуть закони

«З точки погляду цивільного права, банк не винний. Адже дійсно ним фінансова операція розглядається як коректна. А гроші в чоловіка вкрали не самі працівники банку, а інші злочинці. Тобто, по суті банк не зобов’язаний повертати кошти клієнту», – коментує ситуацію адвокат Максим Олексіюк.

Правозахисник радить: «Гроші повернути можна. Для цього потрібно довести, що між клієнтом та банком умови відносин були порушені. У даному випадку необхідно навести докази, що кошти знімала з банкомату неуповноважена особа, у той час як картка знаходилась у власника. Необхідно взяти записи відеоспостереження банкомату на момент зняття грошей з рахунку, довести, що клієнт у цей час знаходився в іншому місці, обґрунтувати, що картка Володимира була з ним на час проведення фінансових операцій. З цими доказами можна буде звернутися до банку. Але спершу потрібно, щоб за це взялися у міліції. Там повинні провести слідчі дії, і, у разі, якщо всі докази будуть знайдені, то можна буде шукати злочинця за підозрою у «Шахрайстві» або «Крадіжці».

Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета – допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті. Якщо ви готові захищати себе юридичними методами, ми можемо познайомити вас із юристами, які допоможуть вам безоплатно.

Логотип з сайту banking-system-kaskader131.blogspot.com