Суд відмовився амністувати активіста Майдану

Ольга Бондаренко
27 грудня 2013р. 16:50

Печерський райсуд Києва відмовився звільнити журналіста Валерія Гарагуца, якого було затримано під час акції протесту в рамках Євромайдану у Києві 1 грудня, від кримінальної відповідальності. Про це повідомляють у групі Євромайдан SOS.

Вчора захист Гарагуца подав клопотання про застосування до нього норм так званого закону про амністію, який вступив у дію 26 грудня, та звільнити учасника Євромайдану від кримінальної відповідальності. Утім, Печерський райсуд виконувати цю спеціальну норму відмовився. Натомість відправив справу дніпропетровського журналіста на дорозслідування.

19-го грудня Верховна Рада проголосувала за звільнення від кримінального переслідування учасників протестів в Україні. А саме - про закриття відкритих і невідкриття нових кримінальних справ щодо мітингувальників. Законопроект підтримали 309 нардепів. Документ визначає, зокрема, що всі кримінальні провадження щодо учасників акцій, відкриті з 21-го листопада, підлягають закриттю, а особи - підлягають звільненню і визнаються такими, шо не мають судимості.

Теги: Київ