Як ЄвроМайдан "в гості" до Януковича ходив (фото)

Максим Опанасенко
29 грудня 2013р. 19:50

Як ЄвроМайдан "в гості" до Януковича ходив (фото)

Декілька тисяч людей на сотнях автомобілів вдень приїхали до Межигір'я - резиденції президента Віктора Януковича.

Люди добиралися власними авто, маршрутками, автобусами і мікроавтобусами. А ще - одноденною послугою від активістів АвтоМайдану - "Таксі до Межигір'я" з тарифом "0 гривень" - водій просто об'єднувалися в соцмережах, лишаючи свої контакти для того, аби всіх бажаючих довезти до точки збору.

Мета акції - докричатися врешті до гаранта і заявити - українці хочуть вступу країни до Євросоюзу і більше не бажають жити в країні з такою владою. А ще - аби нагадати президенту про те, що всі пам'ятають, де він живе.

Попри це, зустріли мітингувальників не чиновники, а все ті ж бійці спецпідрозділів, ДАІшники і дороги, перекриті вантажівками. Таких блокпостів було щонайменше два. Перший вдалося "здолати", коли кількість авто на трасі досягла кількох сотень. Автоінспекторам не лишалося більше нічого, ніж пропустити протестувальників далі.

Мітинг стартував в кількох сотнях метрів від резиденції - з цієї "межі" всі проходи до оселі президента були заблоковані правоохоронцями намертво. Офіцери міліції разом з керівниками селищної ради Нових Петрівців взялися пояснювати - за рішенням суду масові заходи тут заборонені до 7 січня. Переконати їх в тому, що захід - не масовий, і кожна людина прийшла сюди сама, незалежно від нікого іншого - не вдалося.

Тож, сценою став дах мікроавтобусу "Батьківщини". З котрого виступила більша частина нардепів, включаючи тріо очільників опозиційних партій Арсенія Яценюка, Віталія Кличка і Олега Тягнибока. Усі заявили - акція попереджувальна, люди знають дорогу до резиденції і в будь-який момент можуть зібратися знову. Можливо, вже з іншим настроєм.

Порядок на акції забезпечували "громадські охоронці", що вже стали звичними на ЄвроМайдані - хлопці і чоловіки в помаранчевих касках, котрі стають навпроти бійців спецпідрозділів живим ланцюгом і не пропускають до силовиків нікого, окрім журналістів - аби не допустити сутичок і провокацій.

Мітинг продовжив ряд вже проведених, точкових акцій під оселями високопосадовців - цього тижня протестувальники вже продемонстрували себе будинку міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка і Генпрокурора Віктора Пшонки. Кілька тижнів тому схожу акцію провели активісти "Демократичного Альянсу" - під вікнами секретаря РНБО Андрія Клюєва. Нову ж хвилю протестів "підняло" побиття журналістки Тетяни Чорновол. Вночі 25 грудня невідомі, протаранавши її машину власним авто, жорстоко побили жінку. Мітингувальники певні, що це стало справою рук провладних чиновників, проти котрих і були націлені раніше опубліковані розслідування Чорновол.

Ось як все було під Межигір'ям:


Силовики прибували під резиденцію президента "пачками"...себто, "Богданами" в великій кількості

Група мовчазних активістів принесла бійцям спецпідрозділів труну. І мовчки пішла. Означати вона може багато чого. Серед версій мітингувальників - смерть демократії, "політичний труп" президента або ж систему, котра от-от сконає.
Ви не помилились. Це Олег Ляшко. Він взяв на себе роль регулювальника, коли недалеко від резиденції вже почали утворюватися затори, а інспектори ДАІ мирно спостерігали за цим біля своїх авто