Суди над активістами Майдану

Олександра Веснич
10 березеня 2011р. 17:46

Суди над активістами Майдану

"А ось Ви просите про трансляцію... Це як Ви собі уявляєте?" - посміхаючись, питає суддя в адвоката активіста з Майдану.

"Закон передбачає фото, відеозйомку і трансляцію. Як? Прямий ефір. Закон не забороняє всі засоби".

"А-а-а... Прямо з суду прямий ефір" - глузливо посміхається печерська суддя Кристина Тарасюк, переглядаючись з секретарем, і згодом йде до нарадчої кімнати.

Вона вирішувала, чи випускати з-за грат одного з протестувальників податкового Майдану Сергія Костакова на час суду. Він перший з 8 під слідством, по кому почався суд.

Ще його справа унікальна тим, що на Костакова лягає провина за цілий натовп, який пошкодив легкове авто під час перекриття Хрещатику на протестах восени 2010. Як до його справи поставився суд і що сьогодні ж вирішили по іншим 7?

Суддя Тарасюк не дозволила не тільки телетрансляцію, а й навіть фотографування себе та інших учасників процесу.

Офіційно оголосила, що погоджується з прокурором Дмитром Байдюком. Його аргумент - навіщо фотографувати, якщо процес відкритий і кому цікаво, хай прийде і подивиться.

В той же час ні прокурор, ні суддя не повірили, що Костакова справді просять взяти на поруки 9 народних депутатів, в тому числі Андрій Парубій, Микола Катеринчук, Володимир Ар'єв, Олесь Доній.

"Чому ж вони самі не прийшли в судове засідання засвідчити свій підпис? Такий документ можна і підробити" - повернула до присутніх листок з бланком народного депутата Тарасюк.

Власне, це все було марно і протестувальника залишили за гратами.

Навіть сам позивач - власник автомобіля - не заперечував, щоб Костакова відпустили:

"Хай тільки залишить... як це... Заставу - 27 тисяч 828 гривень 28 копійок", - каже представник банку "Грант", якому належить авто, Андрій Ільїн.


Дружина Сергія Костакова Ірина сподівається, що чоловіка випустять, як і Ігоря Гаркавенка, що прийшов її підтримати

Пізніше питаємо у нього: "А сильно пошкодили машину? І що це, сам Костаков зробив?"

"Ні, не сам. Там толпа була. Ми написали заяву в міліцію зразу - кого вони встановили... Міліціонер зразу тоді підсів в нашу машину і вони з водієм поїхали в відділок. Там скло лобове побите, сам корпус пом'яли. На відео ніби є, що це Костаков", - каже банкір.

"Нам відео не показують. Ми писали клопотання до слідчого: покажіть відео. Відповів, що в суді побачимо. Звичайно, якщо суддя вирішить його переглядати. Його взяли, Сергія, тому що у нього судимість була у 2005 році. Вони всіх майданівців за цим принципом беруть", - каже захисниця і дружина Костакова Ірина.

На цьому суд закрив попереднє засідання і призначив розгляд справи по суті на 18 березня.

В цей же день за гратами залишили ще одного майданівця - Олега Заплаткіна - в Голосіївському суді.

Справи інших 7 майданівців вже також передали до суду. "Ми написали на ознайомлення з матеріалами справи, чекаємо", - каже єдиний випущений з-під варти Ігор Гаркавенко.

Сергій Костаков - один з цих людей в натовпі.