Київська міліція нагадала про "межу дозволеного"

Максим Опанасенко
8 січня 2014р. 9:41

Київська міліція закликає мітингувальників "не переступати межу дозволеного законом". Таку заяву поширила прес-служба МВС в Києві.

"Останнім часом в мережі Інтернет періодично з’являються повідомлення з посиланням на окремих лідерів як політичних партій, так і громадських організацій, висловлювання яких підпадають під ознаки ряду кримінальних правопорушень. Організатори масових акцій закликають мітингувальників блокувати не лише деякі адміністративні будівлі, вулиці, а й приватні помешкання окремих громадян. З точки зору Закону подібні дії є не лише протиправними, але й грубо порушують конституційні права та свободи інших громадян, що часто призводять до конфліктних ситуацій з правоохоронцями та пересічними громадянами" - йдеться в повідомленні.

У міліції нагадують - за блокування і захоплення адміністративних будівель, перекриття руху автотранспорту і пошкодження чужого майна може бути застосована не лише адміністративна, але й кримінальна відповідальність. І обіцяють - міліція реагуватиме на кожен протиправний вчинок, не зважаючи на приналежність порушників до якоїсь політичної сили.

Тим часом, мітингувальники також скаржаться на дії правоохоронців. Зокрема, автоінспекторів. Автори наступного відео їздили у вівторок під Лук'янівське СІЗО - поздоровляти політичних в'язнів з Різдвом. Дорогою назад їм зустрілося авто ДАІ з непрацюючими стоп-сигналами, котре періодично гальмувало, намагаючись розділити колону на кілька частин. Активісти вважають все це грубим порушення правил дорожнього руху:


Раніше активісти ЄвроМайдану і АвтоМайдану вже виїжджали за місто - на пікетування маєтків генпрокурора Віктора Пшонки, міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, президента Віктора Януковича, очільника "Українського вибору" Віктора Медведчука, секретаря РНБО Андрія Клюєва. Щодо адміністративних будівель, то ще на початку грудня будівля мерії і будинку профспілок на Хрещатику були перетворені мітингувальниками на революційні штаби, Жовтневий палац - на центр ночівлі.