З зоопарку звільнили "неугідного" працівника

Маша Землянська
9 січня 2014р. 10:11

Завідувача відділу птахів Богдана Швайка звільнили з роботу у Київському зоопарку. З офіційних пояснень - за систематичне невиконання обов'язків. Натомість чоловік упевнений: все це через його активну позицію з захисту тварин. Приводом для його звільнення, за словами Богдана Швайки, стала минулорічна історія з інвентаризаційною комісією, яка мала перевірити тваринний склад. Однак, як він розповідає, до її складу не ввійшло жодного біолога і яку активно критикував працівник зоопарку.

 

"Шановні зоозахисники , журналісти та всі інші , добрі люди, яким не байдужа доля тварин Київського зоопарку. Я вдячний вам , що є реакція на мій відкритий лист до громадськості. Зараз я бачу 486 повторних публікацій, це для мене дуже суттєво, а ще більше мені сподобалася реакція керівництва зоопарку – мене сьогодні, ЕКСТРЕНО, незаконно звільнено!!! Це підтверджує що мій заклик було почуто усіма, і навіть дирекцією комунального підприємства КИЇВСЬКИЙ ЗООЛОГІЧНИЙ ПАРК ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ!!!", - так відреагував Швайка на власне звільнення на своїй сторінці у Facebook.

Перед тим чоловік написав: "Шановні Кияни, та усі небайдужі люди , що переймаються долею тварин Київського зоопарку! Зараз дуже складний політичний час у житті України, але тварини зовсім не винні у політичному протистоянні. Сьогодні у Київському зоопарку не вистачає грошей на корми для тварин, на зарплату та спецодяг для працівників. Котельна зоопарку працює без дозволу на експлуатацію, що може призвести до її відключення у будь-який момент та виникнення проблем із здоров’ям, через переохолодження, у тварин тропічного клімату. У зоопарку відсутній директор, який половину свого керування знаходиться на лікарняному!!! 

Такі примітивні речі, як заміна комбікорму для птахів на комбікорм для кролів, у Київському зоопарку вже стали нормою вже сьогодні. Рідкісні корми, взагалі не постачаються роками. Закупки кормів проходять не вчасно, що шкодить здоров’ю тварин. 

У січні минулого року птахи (наприклад пелікани та інші) не отримували або не до отримували, корми по декілька днів, і дирекція нічого не пояснювала. Завтра нас чикає така ж ситуація!
Катастрофічний стан справ у зоопарку на тлі революції викликає занепокоєння! Адміністрація міста зовсім не звертає уваги на проблеми тварин та людей у комунальному підприємстві, що може привести до незворотних наслідків.

Звертаюся до усіх небайдужих людей, політиків (не зважаючи на прапори та гасла), керівників міста (що ще не забули про зоопарк), а ГОЛОВНЕ ДО ВАС, АКТИВІСТИ - ЗООЗАХИСНИКИ – допоможіть зберегти Київський зоопарк!!!

Необхідно терміново провести фінансування для закупівлі кормів та виплат зарплат, призначити нового (працездатного) директора, створити громадську раду за контролем діяльності керівництва Київського зоопарку! Сподіваюся на вашу підтримку!".

Проте вже на той час чоловіка відсторонили від роботи:


 

На що він відреагував відкритим листом:


 

За три дні Швайка повернули до роботи: "Завдяки вашій увазі до проблем Київського зоопарку, перелякана в.о. директора через три дні попросила мене повернутися на робоче місце. Щиро дякую вам за порозуміння та любов до тварин. Розпорядження № 161від 08.11.2013р. про відсторонення завідувача відділом птахів, Швайки Б.Г. від роботи, за підписом в.о. генерального директора зоопарку Ніколайчук О.В., визнане таким, що не відповідає вимогам ст..46 КЗпПУ (Лист Держінспекції України з питань праці ТДІПП у м Києві № Ш-3106 від 19.11.13р.)".

Натомість цього разу завідувач відділу птахів отримав не "відсторонення", а - "звільнення".

 

Теги: Київ , зоопарк , гроші