М'ясо та сало з Луганщини на карантині

Маша Землянська
9 січня 2014р. 11:55

М'ясо та сало з Луганщини на карантині

На виїзді з трьох сіл Луганщини зараз карантинна межа. Кожну машину оглядають, щоб мешканці не вивезли ані м'ясо, ані сало. Машини обробляють спеціальними засобами. Також знезаражують взуття пасажирів і пішоходів. Всі ґрунтові дороги, по яких можна виїхати з села, вранці переорали. Про це повідомляє Держветфітослужба.

"Три села Луганщини на карантині ― звідти заборонено вивозити м'ясо, сало і взагалі будь-яку тваринну продукцію. Селяни від такого рішення в розпачі, оскільки сподівалися на прибуток від продажу м'яса. Жодного хворої тварини в приватних господарствах, ще не виявили. Проте задля профілактики, чимало місцевих жителів забивають тварин, а їх тушки вивозять на м'ясокомбінат. Там з них повинні зробити тушонку і ковбаси", - йдеться в повідомленні служби.

Біля кордону з Росією на Луганщині фахівці Держветфітослужби знайшли мертвого кабана. Тварина була інфікованої африканською чумою свиней. Лікарі припускають, що небезпечна інфекція потрапила на територію України з сусідньої Росії. Людям африканська чума свиней не несе ніякої загрози, але для тварин вакцини проти неї немає.