Міліція взялася за перешкоджання пресі на Майдані

Максим Опанасенко
10 січня 2014р. 8:38

Київська міліція взялася розслідувати факт перешкоджання діяльності журналіста телеканалу "112" охоронцями ЄвроМайдану. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Вчора о 15.30 до чергової частини Шевченківського РУ ГУМВС України в місті Києві надійшло повідомлення про перешкоджання законній діяльності журналіста одного з телеканалів на Майдані Незалежності. За вказаним місцем негайно виїхала слідчо-оперативна група Шевченківського райуправління міліції в повному складі. Правоохоронці опитали 31-річного кореспондента українського телеканалу "112", який розповів їм про конфліктну ситуацію" - йдеться в повідомленні.

За інформацією міліції, журналіста розповів, що вийшовши з Будинку профспілок він побачив мітингувальників у камуфляжі, що бігли в напрямку ялинки. Чоловік нібито побіг з ними і побачив, що активісти наздогнали хлопця, котрий намагався зняти плакати з ялинки. "Після цього активісти схопили втікача і силоміць повели його в Будинок профспілок, при цьому останній пручався та кричав. Всі вони піднялися на другий поверх до залу засідань, де було темно. За словами представника ЗМІ, приблизно сім чоловік в масках затисли хлопця в кутку і, судячи по звуках, наносили йому удари, викрикуючи образливі фрази" - йдеться в повідомленні. У міліції додають - коли журналіст почав знімати, то йому зробили зауваження і заборонили зйомку: "Навіть коли він представився працівником засобів масової інформації, вони продовжили виштовхувати його з залу засідань, висмикнули шнур мікрофону, хапали та виривали з рук його планшет. Все, що відбувалося було зафіксовано на камеру планшету".

Журналіст одразу написав заяву. Міліція кваліфікувала справу як "Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів".

За інформацією окремих журналістів і громадських активістів, телеканал "112" належить міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку. Це він кілька днів тому показав інтерв'ю з дівчиною, котра запевняла, що в новорічну ніч охоронці ЄвроМайдану за наказом одного з депутатів, пронесли її із задраною спідницею через увесь Майдан. Такою нібито була помства за те, що дівчина збирала тут пожертви.

 

 

Теги: Київ , Євромайдан