Хто будується під вертолітним майданчиком

Максим Опанасенко
10 січня 2014р. 9:22

Хто будується під вертолітним майданчиком

Ввечері останнього дня старого року в соцмережах почали з’являтися фото киян, зроблені на Парковій дорозі. І не просто на Парковій, а біля ледь не найскандальнішого об’єкта останніх років – вертолітного майданчика, заради котрого чиновники вже «пожертвували» улюбленим місцем закоханих і мрійників – оглядовим майданчиком в Маріїнці.

"Будівельна техніка", "металевий паркан", "валять дерева" - небайдужі активісти описали весь забудовний набір. Ми дізналися хто і що зводить в одному з найелітніших куточків міста.

Що будують на Парковій

"Будівництво фізкультурно-оздоровчого центру із закладом громадського харчування (рестораном) на Петровській алеї (побизу Зеленого театру) у Печерському районі м.Києва" - стверджує паспорт об'єкта на великому металевому паркані.

Тут вже вирили котлован і завезли будівельну техніку.

СПА-центр? Тенісні корти? Запитати нам просто було ні в кого - ні робітників, ні самої роботи на момент, коли ми приїхали фотографувати, на об’єкті не було.


 

"Стройка на Парковой дороге? Я впервые от вас об этом слышу! Завтра же поеду на место и проверю, насколько законно там ведется строительство, и заодно выясню, кто там строит оздоровительный центр. Таку заяву зробив виконуючий обов'язки голови Київської міської держадміністрації Анатолій Голубченко журналістам "Сегодня".

Частково, роботу Голубченка ми виконали.

Хто будує на Парковій

Тут паспорт об'єкта також нічого не приховав. Замовником будівництва виступає ТОВ "Делікатес". Генпідрядником - ТОВ "СК Інжинірінг". Проектною організацією - ТОВ "Проектні системи ЛТД".

Кожна з них має власну цікаву історію і не менш цікавих очільників.

За даними "Інформаційно-ресурсного центру", де міститься інформація про підприємства і їхніх засновників, засновником ТОВ "Делікатес" значаться кіпрська компанія "СІ.БІ.СІ.ДЖІ.ТРЕЙД ЛІМІТЕД" і Гліб Вакунов. Останній же є і керівником фірми. Це станом на сьогодні.


 

У 1994-му "Делікатес" було засноване ТОВ "Торгівельно-промислова компанія "Альянс". В свою чергу, цю компанію заснувало троє – Іскандер Кірімов, Дмитро Потєхін і Андрій Задорожній. Останній - той самий відомий ресторатор і екс-голова наглядової ради ТОВ "Козирна карта".

У 2012-му Міністерство внутрішніх справ звинуватило Задорожнього у шахрайстві - із заставами по кредитах, котрі були видані для "Козирної карти". З літа 2012-го до вересня 2013-го чоловік пробув у хорватській в'язниці. Восени його екстрадіювали до України. Опісля - відпустили під заставу у 230 000 гривень. Свою причетність до афер Задорожній і його захисники відкидають.

Потужна "Козирна карта" - ціла мережа, що об'єднує майже 100 різних ресторанів. Власників у неї декілька. Кожен опікується певним закладом. Так, окрім Задорожнього, в склад співвласників входить і Олександр Галушко. В число ж співзасновників "Делікатесу" він увійшов у 1997-му, а ще у 2012-му значився його директором. Деякі інтернет-бази досі називають його прізвище в розділі "керівництво фірми".


 

Донецька ТОВ "СК Інжінірінг" відома тим, що офіційно входить до групи компаній "ДИСС"("ДонбассИнформСвязьСервис"). Спочатку ми подумали, що це саме вона. Але помилилися. В процесі розслідування вдалося з'ясувати, що паспорт об'єкта - обманює.

За вказаним номером телефону - 393-43-80 - працює фірма з дуже схожою назвою - "АК Інжинірінг".

І вказаний на банері Бурсала С.В. - працює саме в ній:

Саме ця київська компанія, засновником котрої на її ж сайті названий Володимир Артюх, виступила одним з генпідрядників зведення НСК "Олімпійський" до Євро-2012. У 2011-му "Українська правда" розслідувала історію цієї компанії. Тоді ж журналісти зв'язали її з регіоналом Юрієм Іванющенком і екс-віце прем'єром Борисом Колесніковим. І додали -  фірму "АК Інжинірінг" залучили без проведення повноцінного тендеру. Ця ж компанія отримувала замовлення і на реконструкцію Палацу Спорту. Всі її проекти тут - http://akengineering.com.ua/index.php/ua/projects/. 

ТОВ "Проектні системи ЛТД" заснована у 2005-му в Києві. Керує нею Андрій Миргородський. Хто він? Депутат Київради. Він же - член комісії з питань земельних відносин, містобудування та архітектури.

Разом з Львом Парцхаладзе Миргородський два роки тому вийшов з Блоку Віталія Кличка у Київраді. ЗМІ і громадські активісти називають двох депутатів найбільш відомими "будівельниками у Київраді" - обидва мають величезний досвід в роботі з нерухомістю. Відомі і голосуванням на засіданнях. У 2012-му, наприклад, вони віддали голоси "за" рішення, що санкціонувало крадіжку легендарного Гостинного двору на Контрактовій.

Чи законне будівництво

Насправді, старт був даний не тиждень тому - забудовою під "крилом" вертолітного майданчика почали цікавитися ще влітку. Принаймні, група депутатів-"УДАРівців". В липні вони приїхали сюди і разом з міліцією спробували зупинити роботи, котрі тоді тільки "розкачувалися".

"УДАРівці" назвали забудову незаконною, пославшись на незаконну вирубку дерев, буріння, неправильно прокладені лінії електроструму. Тоді ж депутати нагадали про історичність території і про її зсувонебезпечність. Депутатам показали декларацію про початок виконання підготовчих робіт.


 

 Фото - Олексій Давиденко

Партія заявила, що звернулася до правоохоронців і тодішнього очільника КМДА Олександра Попова. Результат розгляду цих звернень невідомий.

Але відомо наступне.

Насправді, це не перша історія Петрівської алеї і "Делікатесу". Про ресторан на Петрівській алеї силами ТОВ "Делікатес" муніципальна газета "Хрещатик", наприклад, писала у 2007-му. В публікації йдеться про 10,7 тисяч квадратних метрів, 450-600 потенційних відвідувачах і реанімацію "тихої привітної атмосфери історії та затишку". 


 

Проект будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу є в переліку на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції.

А ще "Делікатес" і Петрівська алея фігурують в рішенні Київради за лютий 2013-го. 

Тоді секретар Київради Галина Герега поставила підпис під документом, що дає право ТОВ "Делікатес" орендувати ділянку тут до 2019 року. Щоправда, ми не певні, що в цьому рішенні мова йде конкретно про об'єкт, котрий зводиться зараз - окрім назви компанії і адреси в документі більше нічого не вказано.

 

 

Теги: Київ , Петрівська , вертолітний майданчик