МОЗ запитує: які ліки хочете купувати без рецепту

Маша Землянська
10 січня 2014р. 11:13

МОЗ запитує: які ліки хочете купувати без рецепту

Міністерство охорони здоров'я пропонує до обговорення новий перелік ліків, які планують продавати в аптеках без рецептів. Якщо маєте власну думку щодо цього - до кінця січня можна надіслати пропозицію на електронну адресу tlyaskovsky@moz.gov.ua або ж розказати телефоном на номер 200-07-93.

Зокрема, наразі в переліку ліків, для яких не потрібно йти до лікаря - 3 268 позицій. Переглянути його можна тут. Серед них багато препаратів, про які "Свідомо" згадувало у розділі "Про що мовчить реклама ліків". Наприклад, це і противірусні Анаферон, Арбідол, протигрипозний Колдрекс.

Також у переліку можна знайти "Креазим". У 2012-му році Мінздоров’я закупило препарат "Креазим" майже на один мільйон гривень для лікування дітей, хворих на муковісцидоз, оскільки він виявився найдешевшим із усіх пропозицій та відповідав заявленому у замовленні держави основному складу препарату. Проте як з’ясувалося виробник ніколи не перевіряв і не проводив дослідження як препарат діє саме на цю хворобу. Тільки за рік, у серпні 2013-го, МОЗ зобов’язало виробника Креазиму провести клінічні випробування препарату та довести його ефективність у лікуванні муковісцидозу.

 

Теги: Київ , ліки , гроші