Міліція хоче покарати кривдників суду зі Святошино

Маша Землянська
11 січня 2014р. 11:08

Проти активістів відкриті кримінальні провадження за побії під Святошинсьим судом. Зокрема, їх звинвачують у насильстві над силовиками та втручання в діяльність органів суду.

"Вчора під час винесення вироку особам, яких звинувачують в терористичному акті, група активістів на чолі з народними депутатами під прапорами ВО «Свобода» пікетували приміщення Києво-Святошинськогосуду. Частина пікетувальників заблокувала виїзди з внутрішнього двору суду та прилеглі до приміщення вулиці аби не пропустити службовий автомобіль. Під час спроби автомобіля полку конвойної служби міліції з засудженими виїхати за територію суду мітингувальники почали агресивно себе поводити. Радикально налаштовані активісти кидали в бік приміщення суду та в службовий автомобіль пляшки з водою та каміння, блокуючи при цьому рух авто. Не зважаючи на вимоги правоохоронців припинити порушення громадського порядку, окремі активісти продовжили перешкоджати руху авто, намагаючись при цьому спровокувати конфлікт із співробітниками міліції. Аби забезпечити безперешкодний проїзд службового автомобіля, співробітники ПМОП «Беркут» відтіснили мітингувальників від авто, створивши коридор для його проїзду. Розпочалась штовханина. Водночас, невідомі особи, кидаючи камінням в бік правоохоронців, пошкодили скло автомобіля полку конвойної служби міліції. В результаті неправомірних дій активістів було пошкоджено фасад будівлі суду. Окрім цього під часзачитування вироку судді плеснули в обличчя невідомою речовиною. Внаслідок таких дій близько двох десятків працівників «Беркуту» отримали різні ушкодження. Одного із них госпіталізовано із переломом ноги", - йдеться в повідомленні міліції.

В МВС заявляють: за погрози та насильство щадо правоохоронців та втручання у діяльність сдових органів загрожує до п'яти років тюрми.