МВС: Мали право використовувати зброю на Святошино

Маша Землянська
12 січня 2014р. 17:22

Начальник київської міліції  Валерій Мазан на сайті Міністерства внутрішніх справ запевняє: міліція мала право застосовувати зброю під Святошинським судом 10-го січня.

Далі відео і заява від міліції без коментарів:

"Працівники міліції, які охороняли засуджених у тероризмі осіб, мали законні підстави для застосування зброї, коли правопорушники намагалися захопитиспецавтомобіль конвою. За фактами вчинення протиправних дій відкриті кримінальні провадження за 5-ма статтями Кримінального кодексу. Про це повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника ГУМВС України в м. Києві Валерій Мазан.

10 січня у Києво-Святошинському суді Київської області проводилося судове засідання у справі стосовно затриманих членів терористичної групи. Знаючи про цей факт, до будівлі суду прибули близько 270 громадян.

За словами виконувача обов’язків начальника столичної міліції Валерія Мазана, частина радикально налаштованих активістів пройшли до зали суду, намагаючись зірвати засідання та звільнити засуджених за терористичний акт. Окрім цього під часзачитування вироку судді плеснули в обличчя невідомою речовиною. Враховуючи загострення ситуації, до охорони громадського порядку в залі суду та на прилеглій території були залучені працівники спецпідрозділу «Беркут».

Після оголошення вироку по справі працівники спецпідрозділу «Грифон» здійснювали конвоювання засуджених до СІЗО. Учасники зібрання біля суду заблокували проїзд автомобілям конвою.

Частина пікетувальників заблокувала виїзди з внутрішнього двору суду та прилеглі до приміщення вулиці аби не пропустити службовий автомобіль конвою. Під час спроби автомобіля полку конвойної служби міліції із засудженими на борту виїхати за територію суду мітингувальники почали кидати в бік приміщення суду та в автомобіль пляшки з водою, палиці та каміння, блокуючи при цьому рух авто.

Водночас, невідомі особи, кидаючи камінням у бік правоохоронців, розбили скло автомобіля полку конвойної служби міліції. В результаті неправомірних дій активістів було пошкоджено фасад будівлі суду, розтрощені вікна. Проте міліціонери діяли стримано, аби не допустити спричинення шкоди громадянам.

– Я акцентую, що працівники конвойної служби були озброєні і мали повне право застосовувати вогнепальну зброю в цей період, оскільки була спроба захвату автомобіля, – наголосив т.в.о. начальника міліції Києва.

За словами Валерія Мазана, працівники «Беркута» утворили живий «коридор» для того, аби конвойний спецавтомобіль зміг виїхати з території суду. При цьому 17 працівників «Беркуту» отримали різні ушкодження. Одного з них госпіталізовано із переломом.

У подальшому частина радикально налаштованих активістів вчинила ряд протиправних дій біля Святошинського райуправління міліції м. Києва. Зокрема, правопорушники заблокували автобуси із працівниками міліції, перекрили автомобільний рух по проспекту Перемоги та пошкодили транспортні засоби міліції: пробили колеса, побили вікна, розмалювали та обклеїли автобуси і автомобіль.

Органами внутрішніх справ розпочаті кримінальні провадження з ч. 3 ст. 296 (Хуліганство), ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу), ч. 1 ст. 376 (Втручання в діяльність судових органів),  ч.1 ст.279 (Блокування транспортних комунікацій) та ст. 342 (Опір представникові правоохоронного органу) Кримінального кодексу України".

 

Теги: Київ , міліція