Садибу Сікорського на ЯрВалу лишили людям Шуфрича

Максим Опанасенко
13 січня 2014р. 11:08

Будинок на Ярославовому Валу, 15б, що більш відомий як "Садиба Сікорського", лишили за благодійним фондом "Музей історії повітроплавання і авіації ім.Сікорського". Про це, з посиланням на постанову Вищого господарського суду, повідомляють "Наші гроші".

У 2000 році будівлю, що знаходиться в управлінні Міністерства оборони, а конкретно - на балансі державного підприємства "Готель "Козацький", віддали фонду в оренду - на 49 років. "За договором, фонд зобов’язався протягом трьох років реконструювати будівлю і організувати у цьому приміщенні музей. Однак цього досі не зроблено. Будівля знаходиться в аварійному стані: перегородки підвалу і всіх поверхів зруйновані, по всій будівлі спостерігаються тріщини з шириною розкриття до 2 см, балкони зруйновані, дах і горище частково обрушені. У травні 2013 року суд першої інстанції задовольнив позов ДП "Готель "Козацький", на балансі якого перебуває будівля, і розірвав договір оренди через невиконання фондом умов договору, а саме: не здійснено капітального та поточного ремонту, будівля не застрахована" - йдеться в повідомленні.

Але апеляційний суд скасував це рішення, заявивши, що однією з головних причин затримки розробки документації для початку робіт була затримка у відведенні земельної ділянки та оформленні права землекористування. А отже вини благодійного фонду в цьому немає. Вищий господарський суд це рішення підтримав і лишив без змін.

Цей триповерховий будинок зведений на замовлення лікаря-психіатра Івана Сікорського. Саме тут ріс його син - легендарний авіаконструктор Ігор Сікорський.

За даними "Наших грошей", міжнародний благодійний фонд "Музей історії повітроплавання і авіації ім. Сікорського" зареєстрований тут же - на ЯрВалу, 15-Б. Серед його засновників: кияни Вячеслав Піонтковський та Володимир Глібок, а також жителі Ужгорода Вячеслав Черепаня, Степан Гавриляк, Євген Дорошенко і Марія Шуфрич, мати народного депутата від Партії регіонів Нестора Шуфрича, яка померла у 2010 році. Разом з цим, за даними "Наших грошей", В'ячеслав Черепаня разом із Нестором Шуфричем є засновниками ТОВ "Реал Груп". Також Черепаню називають помічником нардепа Шуфрича

 

Теги: Київ