Як люди завгоспа Януковича "тіснять" Київміськбуд

Максим Опанасенко
16 січня 2014р. 9:36

Як люди завгоспа Януковича "тіснять" Київміськбуд

«ДП «Екос» ПАТ ХК «Київміськбуд повідомляє про зміну фактичного місцезнаходження. Наша нова адреса: 01013, м.Київ, вул. Промислова, 7». Таке оголошення зустрічає усіх, хто за старою звичкою приходить на Мечникова, 20, шукаючи підприємство на звичному місці. 

«Екос» є дочірнім підприємством будівельного гіганта - «Київміськбуду» - і займається комплексним обслуговуванням об’єктів. Ще, згідно з реєстраційними документами – будівельними роботами, купівлею і продажем власного нерухомого майна тощо.

 «Свідомо» вже не вперше зустрічає ситуацію, коли комунальні чи державні організації переселяють в дещо гірші умови, тому ми одразу зацікавились чому «Екос» переїжджає з центру до Голосієва. Як нам вдалося з’ясувати все просто: на Мечникова вже заселяється фірма, близька до очільника Державного управління справами Андрія Кравця.

Що і кому хочуть віддати

12-го листопада на сайті мерії з'явилися одразу два цікаві проекти про виділення земельних ділянок. Згідно з першим (про другий ми розкажемо в другій частині розслідування), 0,1 комунальних гектарів на Мечникова, 20А мають дістатися ТОВ «Енерго Сім» - в оренду, на 25 років. Так, це приміщення того самого «Екос». Для чого? Для експлуатації та обслуговування адміністративної будівлі.


 

Повертаємося на вулицю поруч з метро «Кловська» вдруге. Проте будинку з таким номером на Мечникова немає. Адміністративна будівля, про яку йдеться в документах має тільки цифровий номер - 20. Проте нам вдалося знайти підтвердження того, що адресою ми таки не помилилися.


 


 

До слова, в реєстраційних даних заявлено, що "Екос" знаходиться в процесі припинення:

- Я шукаю Мечникова, 20, літера «А». Такої поруч немає. Можливо, це ця будівля? – уточнюємо у охоронця з нашивкою «Ангели» на грудях.

- Так, це вона. Що Вам потрібно?

- ТОВ «Енерго Сім». Вони вже переїхали сюди?

Волею долі один з представників якраз стоїть поруч на прохідній: - "Так, ось чоловік звідти".

Здивований представник компанії, на котрого вказав охоронець, розмовляти з нами одразу сам відмовився. Так само не захотів називатися: «Вам краще з нашими юристами поговорити. Залиште ваші дані». Традиційно жодного дзвінка від компанії ми не отримали за час підготовки матеріалу.

Що це компанія?

ТОВ «Енерго сім» за офіційною інформацією займається будівництвом, комплексним обслуговуванням об’єктів, оптовою торгівлею рідким і газоподібним паливом та подібними продуктами. Фірма вже з’являлася в розслідуванні «Свідомо» про зведення торгового центру на Поштовій площі – в якості зв’язкової ланки в заплутаній схемі різноманітних ТОВ. 

Тодішнім місцем прописки «Енерго сім» були Бровари – Кірова, 90, офіс 16.


 

За нею, до речі, були зареєстровані ще дві цікаві компанії. ТОВ «СПС-Груп» та ТОВ «Дом Лесника» Перша, за даними журналістів «Української правди», постачала двері з ливанського кедру за 64 тисячі доларів для резиденції президента в Межигір’ї. Також компанія раніше володіла 20% статутного капіталу фірми «Лемтранс», котра з жовтня 2012-го перейшла під керівництво «СКМ» Ріната Ахметова.

Друга компанія, за даними тієї ж «Української правди», володіє мисливською резиденцією президента в Сухолуччі.

Проте яким було нашим здивуванням побачити нову адресу «Енерго сім». Так тепер юридично вони прописані саме на Мечникова, 20. А от директор, на відміну від прописки, як і засновник – не змінився. Компанією керує Марина Пелих – дружина очільника ДУСі Андрія Кравця.

В документі Київради значиться – підставою для надання будівлі в оренду стало розглянуте клопотання. Власне тому «Свідомо» одразу направило запит з проханням надати документ, за яким його дочірнє підприємство змушене було з’їхати. Коли отримаємо відповідь – одразу опублікуємо.

Далі буде...

Восени ми, підсумовуючи розподіл ласих шматочків Києва, зібрали до купи всі об'єкти, що дісталися родині і людям керівника Державного управління справами Андрія Кравця. Хрещатик, площа біля Південного вокзалу, Круглоуніверситетська і Поштова площа. Будівлі в цих точках потрапили під будівельний вплив людей держслужбовця. Дізнатися ж про інші київські точки, що опинилися під контролем дружини і людей Андрія Кравця можна тут - http://www.svidomo.org/defend_article/21648

 

Теги: дерибан , ДУС , Янукович , Кравець , Пелих , Київ