Художній музей переживає за культурну спадщину

Маша Землянська
20 січня 2014р. 15:56

Національний художній музей, під стінами якого наразі тривають протистояння між протестувальниками і силовиками – просить утриматися від дій, які які створюють загрозу для будівлі музею. З таким листом музейники звернулись до президента, прем'єра та уряду, а також представників опозиції і громадського сектору. 

«У зв'язку з ситуацією, що склалася на вулиці Грушевського 19 січня 2014 року, Національний художній музей України звертається до Президента України, Прем'єр-міністра та Уряду України, представників опозиції і громадського сектору з вимогою утриматися від дій, які створюють загрозу для будівлі музею - пам'ятки архітектури національного значення й унікальної колекції вітчизняного образотворчого мистецтва, широко відомої у світі.

Беручи до уваги масштаб і серйозність небезпеки, яка загрожує НХМУ через ескалацію громадянського конфлікту і ведення активних дій в безпосередній близькості від Музею, закликаємо всі сторони громадянського протистояння:

- пам'ятати про відповідальність за збереження державної культурної спадщини,

- утримуватись від умисних чи випадкових дій, що можуть призвести до ушкодження Музею та прилеглої до нього території,

- надавати колективного сприяння працівникам музею у виконанні їхніх службових обов'язків», - йдеться в заяві Музею.

Вже більше доби прямісінько під його стінами йде протистояння мітингувальників та силовиків. Що там відбувається можна дізнатися тут.

 

Теги: Майдан , Європейська площа , Київ