МВС попереджає: Мали право на вогнепальну зброю

Маша Землянська
20 січня 2014р. 16:46

В Міністерстві внутрішніх справ запевняють: під час сутичок на Грушевського 19-го січня мали право використовувати вогнепальну зброю. Така заява з'явилась на сайті МВС Києва.

Отже, подаєсо повний текст заяви:

"Це передбачено ст.12 Закону України «Про міліцію». Про це повідомив начальник Управління масових та спортивних заходів ДГБ МВС України Олег Матвєйцов.

Стаття 12 Закону України «Про міліцію» чітко вказує, що у разі групового нападу на працівників міліції, що загрожує їхньому життю та здоров`ю, правоохоронці мають право застосовувати вогнепальну зброю, - зазначив представник МВС.

За словами Олега Матвєйцова, учора міліціонери діяли не також жорстко, як дозволяє їм у цій ситуації закон. Стосовно тих, хто вчиняв активні протиправні дії застосовували лише спеціальні засоби активної оборони, які використовуються під час несення служби з охорони громадського порядку. Зокрема, це сльозогінний газ, спеціальні засоби для відстрілу гумовими кулями несмертельної дії та світло-шумові гранати.

Начальник Управління масових та спортивних заходів також наголосив на тому, що водомети учора використовувалися лише для того, аби загасити пожежі, які були спричинені мітингувальниками.

У зв’язку з тим, що активісти прийшли на Європейську площу із запалювальними сумішами, фаєрами та іншими піротехнічними засобами, підпалили службові автомобілі міліції та інші об’єкти, правоохоронці використали водомети для гасіння пожежі та нерозповсюдження її далі, - підкреслив правоохоронець".

 

Теги: Майдан , Київ , міліція , Європейська площа , Грушевського