Вікіпедія страйкує проти диктаторських законів

Катерина Білоус
21 січня 2014р. 12:14

Енциклопедія "Вікіпедія" страйкує проти законів, охрещених диктаторськими, які прийняли у Верховній Раді 16 січня. З вівторка 21 січня україномовний розділ Вікіпедії для читачів з усього світу відключатимуть на півгодини. З 16:00 до 16:30  за Київським часом прочитати статті українською на ресурсі буде неможливо. Про це йдеться в заяві Вікіпедії.

"Це відключення — страйк на знак протесту проти прийнятого Закону № 721-VII «Про внесення змін до Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян», який, в разі його впровадження, може серйозно нашкодити свободі та відкритості інтернету, в тому числі Вікіпедії",  - йдеться в повідомленні.

"Вікіпедія дотримується норм нейтральності, неупередженості та безсторонності, вона є поза політикою, не підтримує жодну партію чи ідеологію, окрім ідеї вільного накопичення, поширення та використання знань.Коли існує загроза для функціонування Вікіпедії або для її користувачів, спільнота Вікіпедії може вдатися до різного роду акцій як протест, спрямований проти цих загроз", - додають у заяві.Теги: закон , Київ , Вікіпедія