Які книжки варто прочитати батькам

Катерина Білоус
22 січня 2014р. 8:50

Які книжки варто прочитати батькам

На цьому тижні «Свідомо» радить три книги, які допоможуть молодим батькам впоратися з непростим завданням з виховання дітей. З них ви дізнаєтеся, як «викроїти» більше вільного часу для себе та чому це важливо для малюків. Одне з видань розповість , як ставитися до дитини, аби вона не «сіла» на шию. А практичний посібник з математики вирішить проблему багатьох батьків – з ним пояснювати цей предмет стане легше. Дорослим не потрібно буде згадувати (а комусь і вивчати заново) забуте ще у їх шкільні часи.

 

Памела Дракермен, «Франзуцьке виховання»

У книзі «Франзуцьке виховання» американська журналістка  Памела Дракермен розповідає про відмінності підходу до дітей у США та Франції. Книга зовсім не схожа на нудний підручник з педагогіки, адже Памела писала її з власного досвіду. Журналістка переїхала до свого чоловіка-британця у Францію після того, як втратила роботу у штатах. Видання читається легко, наче блог хорошого знайомого. Авторка розповідає про свій період вагітності, пологів, ясел, початкової та середньої школи. Досліджуючи відмінності у вихованні дітей між американцями та французами, жінка бере до уваги усі побутові аспекти. Наприклад, у Франції батьки не дозволяють дітям дрібні «перекуси» шоколадками та пончиками , а от у США це широко практикується. Французи можуть взяти з собою  в ресторан 1.5-річну дитину і вона буде себе спокійно поводити. А от маленькі американці не дозволять батькам сходити кудись, поки їм не виповниться 4-5 років. За словами жінки, головна проблема виховання американців полягає у дитиноцентризмі. Тобто, для більшості батьків у США сенсом життя є дитина, а це робить її надто капризною та примхливою. Такий підхід до малих поширений і в Україні. Тому і для тутешніх родин книга Памели Дракермен є актуальною. Авторка розповість як молодим батькам «викроїти» більше вільного часу для себе та чому це важливо для малюків. Ви дізнаєтесь, як контролювати своїх синів та дочок і при цьому не надокучати їм.

Міхаель Вінтергофф, «Маленьким тиранам – ні!»

Деякі діти поводять себе так, що навіть найврівноваженіші люди так і хочуть нарікти їх монстрами. Хоча винна у цьому не малеча, а їх батьки, які не змогли встановити в сім’ї необхідні відносини. Принаймні, так стверджує дитячий психіатр із Німеччини. Міхаель Вінтергофф у своїй книзі «Маленьким тиранам – ні!» розповідає, чому важливо з дитинства не ставитися до дитини як до рівноцінного партнера. Німець докладно аналізує розлади у стосунках між дорослими та дітьми. Він зауважує, що вони призводять до того, що останні стають неконтрольованими і вправно маніпулюють усіма, хто є навколо. «Монстрами й тиранами наші діти стали тільки тому, що дорослі поводяться неправильно. Хибно чинити можуть батьки, вихователі, вчителі, дідусі й бабусі, терапевти — всі, хто має вплив на психічний розвиток дитини. Малюк — це лиш носій симптомів неправильного розвитку суспільства», – розповідає автор. «В дитині слід бачити саме дитину  – не частину себе і не того, чию любов можна купити», – вважає Міхаель Вінтергофф. В книзі ви дізнаєтеся, власне, як правильно побудувати стосунки з дитиною, аби вона не стала «маленьким тираном».

 
 

Керол Вордерман, «Легка і зрозуміла математика»

Для багатьох батьків зробити з дитиною домашнє завдання з математики – це ціла проблема. Потрібно спочатку згадати, що тобі викладали у школі 10-15 років тому, а іноді навіть і вивчити. З кожним роком навчання дітей для деяких дорослих стає вже важче пояснити сину чи донці як вирішити задачку з математики. Автор Керол Вордерман вирішила полегшити життя батькам та дітям. «Книга «Легка й зрозуміла математика» розроблена таким чином, що позбавляє внутрішнього страху перед вивченням чи поясненням предмету як дітей, так і їхніх батьків», – стверджує жінка. У посібнику матеріал викладений наочно, з мінімумом незрозумілих слів та перекручених понять. Вивчати предмет можна від самого поняття чисел до статистики, геометрії та алгебри. Кожна тема пояснюється просто і яскраво. Автор обіцяє, що її книга проллє світло у темряву математики. 

Фото з сайту www.roditeli.ua

Теги: Батьки , діти , книга , виховання