Мерія: "Польові" медики - порушники

Максим Опанасенко
22 січня 2014р. 10:44

Департамент охорони здоров'я мерії сумнівається, що за останню добу до медичної служби Майдану дійсно звернулося 1 400 постраждалих з кульовими і осколочними пораненнями. Цю інформацію тут вважають панікерською.

"За оцінками фахівців, кілька медичних пунктів впродовж доби просто фізично не змогли б надати хірургічну допомогу такій кількості постраждалих з подібного роду ушкодженнями. Головний хірург міста Києва Вадим Крижевський запевняє, що при кульовому пораненні в будь-якому випадку лікар повинен надати першу медичну допомогу -- обробити рану, виявити кульовий отвір, накласти джгут в разі кровотечі тощо - і негайно доставити хворого до медичного закладу. Без ретельного обстеження, хірургічної обробки рани, рентгенологічного дослідження та інших маніпуляцій, застосування яких можливо лише в умовах стаціонарного закладу охорони здоров’я, життю пацієнта загрожує серйозна небезпека. Також головний лікар звертає увагу на ту обставину, що навіть в умовах стаціонару один хірург за вісім годин безперервної роботи в змозі надати кваліфіковану допомогу не більше ніж 45-50 пацієнтам" - йдеться в повідомленні.

Більше того, головний хірург міста називає представників "польової" медичної служби Майдану порушниками - бо ті нібито діють всупереч правилам екстреної медичної допомоги і хворі не направляються до лікарень. "Крім того, якщо вірити інформації про те, що люди з пораненнями подібного роду отримували лише допомогу у "польових" умовах і не направлялися до лікарень, то представники медичної служби Майдану діяли всупереч правилам надання екстреної медичної допомоги, зауважив Вадим Крижевський. Він звернувся до колег з наполегливим проханням не ставити під загрозу людські життя та звертатися до бригад екстреної медичної допомоги, які транспортуватимуть постраждалих в лікарні міста" - йдеться в повідомленні мерії.

Тезу про те, що з міських лікувальних закладів людей забирають правоохоронці у мерії також спростовують. 

І додають - з 16:00 19 січня до 09:00 21 січня до міських лікарів звернулося загалом 122 учасника акцій протесту.