Кабмін дозволив МВС перекривати рух за загрози

Маша Землянська
22 січня 2014р. 15:56

Кабмін дозволив МВС перекривати рух за загрози

Кабінет міністрів затвердив нові правила: тепер працівники внутрішніх справ мають право перекривати вулиці для автівок та не пускати людей на окремі ділянки.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України 
від 
22 січня 2014 р. №  12

ПОРЯДОК
проведення додаткових заходів
захисту безпеки громадян

1. Цей Порядок визначає механізм проведення органами внутрішніх справ додаткових заходів, пов’язаних із забезпеченням прав і свобод людини і громадянина та нормального функціонування органів державної влади України.

2. Органи внутрішніх справ у разі наявності інформації про можливі порушення громадського порядку, загрози вчинення екстремістських дій, порушення законодавства під час проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій проводять такі додаткові заходи з метою забезпечення прав і свобод людини і громадянина та нормального функціонування органів державної влади України:

тимчасове обмеження руху транспортних засобів на вулицях, дорогах, об’єктах (територіях);

тимчасове обмеження доступу громадян на окремі ділянки місцевості та об’єкти.

3. Додаткові заходи не розповсюджуються на мешканців, працівників закладів, підприємств, установ та організацій, службові транспортні засоби, транспортні засоби спеціалізованого та спеціального призначення тощо.

4. Додаткові заходи проводяться та припиняються за рішенням відповідного керівника органу внутрішніх справ.

5. Інформація про проведення додаткових заходів доводиться до відома населення.

Перед тим уряд МВСникам використовувати більше спецзасобів. Відтепер правоохоронцям можна використовувати аерозольні гранати "Дрейф-2", світлозвукові "Полум'я-М", "Факел-С" та "Заря-2" а також ручні димові гранати "Сирень-3". А ще - використовувати водомет.