Азаров: Правоохоронці застосовують мінімум сили

Катерина Білоус
23 січня 2014р. 9:55

Прем’єр України Микола Азаров вважає, що правоохоронці застосовують мінімум сили та спеціальних заходів. Про це йдеться на офіційному сайті голови Кабміну.

«Зараз діють чинні інструкції, які передбачають мінімальне застосування сили і тільки проти тих мітингувальників, які вдаються до силових дiй, нападають на правоохоронців та вчиняють масові безлади. Проти мирних мітингувальників сила не застосовувалася і застосовуватись не буде», – стверджує Азаров.

«Інструкції правоохоронним органам надані прості: не допускати застосування сили проти мирних мітингувальників, не допускати силового захоплення урядових будівель і установ. І вони використовували виключно затверджений перелік засобів, зокрема, застосування сльозогінного газу, якщо існує загроза життю працівників правоохоронних органів, та використання щитів тощо. Тобто сьогодні ніяких особливих інструкцій Кабінет Міністрів не давав», - наголосив Микола Азаров.

У середу 22 січня у Кабміні дозволили силовикам використовувати водомети проти мітингарів навіть у люті морози. Також тепер правоохоронцям можна використовувати аерозольні гранати "Дрейф-2", світлозвукові "Полум'я-М", "Факел-С" та "Заря-2" а також ручні димові гранати "Сирень-3". Таким чином силовики краще охоронятимуть громадський порядок, вважають у Кабміні.

 

Теги: Азаров , МВС , Грушевського , Майдан , Київ