Міністерство АПК в руках мітингувальників (відео)

Маша Землянська
24 січня 2014р. 17:51

Міністерство АПК в руках мітингувальників (відео)

Вночі мітингувальники увійшли до ще однієї адміністративної будівлі - Міністерства аграрної політики та продовольства. Ініціювали "вхід" активісти "Спільної справи", які вже два місяці жили у наметах на Майдані. Тепер їм - тепло і комфортно.

"Теоретично тут, думаю, може розміститися приблизно три тисячі, - розмірковує комендант Сашко. Тицяє пальцем на килим, - Прям тут можна класти спальники. Але у нас буде жорсткий відбір. Тільки чоловіки, і тільки готові до усього".

Нам вдалося поспілкуватися з працівниками МінАПК. Жінка попросила не називати її імені, але запевнила, що власними руками "запечатала" кабінет: "Все на місці, все ціле".


Дісталося тільки вхідним дверям. Щоб потрапити до будинку довелось пожертвувати склом.

Решта майна - ціла і неушкоджена:

Вітрина з нагородами - не постраждала

Натомість в приміщені з'явились нетрадиційні для неї засоби оборони:


В самому міністерстві вже відреагували на гостей. Зокрема, Микола Присяжнюк запевнив: "Захоплення Міністерства аграрної політики та продовольства України учасниками масового протесту прирівнюється до захоплення лікарні, де лікарі повинні лікувати хворих, виконувати свій обов’язок. Потрібно відійти від емоцій і дати можливість працівникам міністерства забезпечувати продовольчу безпеку, тим більше, у такій складній гуманітарній ситуації".

Також на сайті відомства з'явилась заява:

"24-го січня Мінагрополітики, попри опір охорони, було захоплено силовим методом групою людей, які представляються учасники масових протестів. В результаті цього співробітники Мінагрополітики не змогли потрапити на робоче місце. Робота Міністерства, яке відповідає за ситуацію з продовольством у країні, паралізована.

Фахівці Мінагрополітики не можуть виконувати свої прямі функції по забезпеченню аграріїв необхідними ресурсами для проведення весняно-польових робіт. Міністр Микола Присяжнюк закликав групу протестантів невідкладно надати доступ співробітникам міністерства до робочих місць.

Мінагрополітики заявляє, що не впускало групу протестантів до приміщення міністерства, як це було подано деякими засобами масової інформації. Натомість наголошуємо, що було здійснено силове захоплення приміщення. Під час захоплення будівлі були розбиті двері та вікна, знищені камери відеоспостереження, пульти управління, електричні щити. Охорону, яка намагалася чинити опір захоплювачам, було побито".