Опозиція: Ми не відступаємо

Максим Опанасенко
25 січня 2014р. 22:31

Керівники опозиційних партій відмовилися (нібито відмовилися) від пропозицій Віктора Януковича щодо посад в Уряді і змін до Конституції в обмін на звільнення адміністративних будівель, Майдану Незалежності і вулиці Грушевського. Заяви, в котрих вони не просять людей розійтися і судячи з усього не погоджуються на посади, оголошені зі сцени Майдану Незалежності.

"Ми не відступаємо, Майдан тримається. І тут немає озброєних екстремістів... Ми продовжуємо перемовини" - заявив лідер "УДАРу" Віталій Кличко. 

"Зараз ця влада почала йти на поступки...Ми зразу відчули настрій влади, настрій Януковича - зовсім інший. І це завдяки тому, що ми з вами відкрили другий фронт. Що не тільки тут на Майдані тривали протести, а й по всій Україні. І ви знаєте - обласні адміністрації тепер в руках народу... Процес пішов - українців обов'язково переможуть. Два дні назад на цьому Майдані було рішення - щоб ми припинили переговорний процес з Януковичем... Але ми продовжили переговорний процес, аби не допустити братовбивства. І що ми нині відчули? Ми відчули поступ... Наразі вони не готові говорити про закони, але ми маємо дотиснути - закони 16 січня мають бути скасовані раз і назавжди... І я знаю - на словах у них одне, а насправді часто буває зовсім інше... Через то - в що ми з вами можемо повірити? Тільки в конкретну дію. І тому я хочу запросити усіх українців - всі на Майдан" - заявив зі сцени лідер "Свободи" Олег Тягнибок. 

"Наша країна поставлена владою на межу братовбиства і кровопролиття. Ви знаєте чому Віктор Янукович розмовляв з нами? Тільки тому, що є тут. Це ви розмовляли з Януковичем, а ми тільки ваші посередники. Що зараз найважливіше для нас? Це доля кожної людини... Вони знаходяться в ізолятарах і під арештом. Порушені кримінальні справи - за те, що вони мирним протестом боролися за свої права. Тому наша перша вимога, прийнята адміністрацією Януковича - це звільнення усіх наших людей з-під арешту. І наша друга вимога - прийняття закону про амністію. Також прийнята владою. Третє - закони, які забороняють українцям вільно говорити, вільно жити, вільно відчувати себе в своїй країні, які були ганебно прийняті, не руками, а копитами - вони повинні бути скасовані...

Ми не боїмось відповідальності за долю країни. Ми готові вести країну в Євросоюз.

Наша п'ята вимога - повернення до Конституції 2004 року. Посада президента України повинна бути знівельована. Влада в Україні належить народу України. Ми не сходимо ні з однієї позиції. У вівторок судний день. Ми не віримо жодному їхньому слову. Ми віримо лише результату" - заявив керівник "Батьківщини" Арсеній Яценюк. 

Декілька годин тому, за результатами чергового раунду перемовин опозиціонерів і Віктора Януковича, останній запропонував керівнику "Батьківщини" Арсенію Яценюку посаду прем'єр-міністра, Віталію Кличку - посаду віце-прем'єра. Також Янукович запропонував опозиціонерам повернутися до Конституції зразка 2004 року. 

Теги: Євромайдан , Київ