Український дім приводять до ладу (фото, відео)

Максим Опанасенко
26 січня 2014р. 16:38

Український дім приводять до ладу (фото, відео)

Активісти ЄвроМайдану і "штурмовики" з Грушевського взялися приводити приміщення Українського дому, де вночі тривала кількагодинна облога бійців внутрішніх військ, до ладу. Вибиті шибки тут завісили ковдрами, фойє прибирають декілька жінок, збираючи скло, залишки від "коктейлів Молотова" і феєрверків, котрими люди "викурювали" силовиків з будівлі.

Тут же, на першому поверсі, вже облаштували роздачу чаю і солодощів.

Серйозних пошкоджень (окрім, власне, вибитих панорамних вікон) Український дім не зазнав - тут нічого не згоріло, підлога і стіни, вкриті мармуром - цілі.

Другий поверх зайняли медики і активні мітингувальники-бійці. Також тут створили повноцінну їдальню, де працює одразу 5-7 волонтерів, розставлені столики і стільчики.

Вхід сюди вільний для всіх. Активісти зносять до будівлі провіант і будматеріали - для укріплення споруди на випадок штурму.

У суботу вдень в Український дім увійшло три сотні бійців внутрішніх справ. Очікуючи з їхнього боку штурму ЄвроМайдану, активісти взялися забарикадовувати силовиків мішками зі снігом і автопокришками. Врешті, протестувальники вирішили "викурити" бійців з приміщення. Кілька годин люди вимагали від них залишити територію і з миром піти геть. Домовитися про "капітуляцію" вдалося лідеру "УДАРу" Віталію Кличку.

Теги: Український дім , Грушевського , Євромайдан , Київ