Рада подумає про амністію до середи

Максим Опанасенко
28 січня 2014р. 16:53

Верховна Рада продовжить свою позачергову сесію у середу об 11:00 - попри те, що перерва в роботі сьогодні тривала майже 4 години, керівники парламентських фракцій не змогли домовитися щодо голосування за так званий закон про амністію.

Цей закон повинен звільнити від кримінального переслідування тих, хто брав участь у масових заворушеннях в країні і є однією із ключових вимог у перемовинах опозиційних партійців з Віктором Януковичем.

Вранці і вдень депутати вже проголосували за скасування законів, що були прийняті 16-го січня та значно звузили права громадян. Зокрема, мова йде про закони № 721-7 (Олійника-Колесніченка), 722-7 (про відповідальність вболівальників), 723-7 (про посилення відповідальності за порушення ПДР), 724-7 (про зняття недоторканності з депутатів), 725-7 (про заочне кримінальне провадження), 726-7 (про безкоштовну юрдопомогу), 728-7 (про відповідальність за руйнування пам'ятників), 729-7 (про відповідальність за заперечення злочинів фашизму).

"За" проголосувало 361 депутатів. Зокрема, 167 від Партії регіонів, 81 від "Батьківщини", 39 від УДАРу, 35 від "Свободи" та 39 позафракційних. Комуністична партія не дала жодного голосу.

16-го січня Верховна Рада «з рук», без допомоги системи «Рада», проголосувала за нові зміни до закону про судоустрій та додактових процесуальних законів. Ініціатори закону - регіонали Володимир Олійник та Вадим Колесніченко. Нові норми суттєво обмежують права на мирні зібрання, керування автівкою, поширення інформації в Інтернеті, зокрема – у соціальних мережах. Якщо узагальнювати, то вони, за умови підписання закону Віктором Януковичем, вплинуть на життя ледь не кожного українця. Детальніше про те, кому і що загрожує, можна прочитати тут.

 

Теги: Євромайдан , Київ