Нардепи продовжують сидіти у Верховній Раді

Максим Опанасенко
29 січня 2014р. 21:35

Станом на 21:25 нардепи продовжують знаходитися в приміщенні Верховної Ради - очікуючи на результати перемовин регіоналів з Віктором Януковичем щодо законопроектів про амністію.

Перемовини тривали близько 2 годин.

Нардеп від Партії регіонів Юрій Мірошніченко в коментарі "5 каналу" заявив, що однопартійці голосуватимуть саме за його варіант закону.

Загалом, в Раді зареєстровано чотири законопроекти про амністію. Це документ депутата від "Батьківщини" Леоніда Ємця, котрий має звільнити від кримінальної та адміністративної відповідальності всіх, хто був учасником масових акцій протесту, починаючи з 21 листопада 2013 року. У ньому є умова -  вчинені ними правопорушення мають бути пов'язані з масовими акціями протесту.

Другий законопроект - від позафракційного Юрія Дерев'янка. Він схожий, але має доповнення щодо заборони збору, використання і поширення персональних даних учасників масових акцій протесту починаючи з 21 листопада.

Третій документ - регіоналів Віталія Журавського і Дмитра Шпенова. Він має звільнити учасників акцій, що не вчинили тяжких злочинів від відповідальності, але після ліквідації барикад і звільнення адміністративних будівель.

Тексту законопроекта Мірошніченка на сайті Ради немає.

Закон про амністію, як основну умову опозиційних депутатів в перемовинах з владою щодо ситуації в країні, Рада мала голосувати ще у вівторок. Але через неузгодженість позицій різних партій голосування перенесли на сьогодні.

 

Теги: Київ , Євромайдан