Рада проголосувала за владний закон про амністію

Максим Опанасенко
29 січня 2014р. 22:55

232 картки народних депутатів проголосували за законопроект регіонала Юрія Мірошниченка про амністію. Опозиція ще кілька годин тому заявила, що за нього не голосуватиме, а підтримає лише варіант закону депутата від "Батьківщини" Леоніда Ємця.

Закон, котрий став основною вимогою керівників опозиційних партій в перемовинах з Віктором Януковичем щодо ситуації в країні і мав би звільнити від переслідування учасників акцій протесту, Рада не могла прийняти відучора - через розходження в думках керівників фракцій.

Врешті, сьогодні ввечері до парламенту приїхав Віктор Янукович і декілька годин говорив з провладними нардепами за зачиненими дверима. Одразу після цього і був проголосований варіант закону саме регіонала, а спікер Ради Володимир Рибак закрив позачергову сесію.

Загалом, в Раді було зареєстровано чотири законопроекти про амністію. Це документ депутата від "Батьківщини" Леоніда Ємця, на котрому наполягали опозиціонери і котрий мав би звільнити від кримінальної та адміністративної відповідальності всіх, хто був учасником масових акцій протесту, починаючи з 21 листопада 2013 року. У ньому є умова -  вчинені ними правопорушення мають бути пов'язані з масовими акціями протесту.

Другий законопроект - від позафракційного Юрія Дерев'янка. Він схожий, але має доповнення щодо заборони збору, використання і поширення персональних даних учасників масових акцій протесту починаючи з 21 листопада.

Третій документ - регіоналів Віталія Журавського і Дмитра Шпенова. Він мав звільнити учасників акцій, що не вчинили тяжких злочинів від відповідальності, але після ліквідації барикад і звільнення адміністративних будівель.

Тексту законопроекта Мірошніченка на сайті Ради довго не було. Врешті, стало відомо, що він передбачає амністію до всіх, хто брав участь в масових заходах і перебуває під слідством або отримав санкції. Але для цього мітингувальникам треба звільнити адміністративні будівлі і автошляхи. Під поняття останніх, найвірогідніше, підпадають вулиця Грушевського і Хрещатик - основні протестні точки Києва. 

 

Теги: амністія , Євромайдан , Київ