Як люди завгоспа Януковича тіснять Київміськбуд-2

Максим Опанасенко
30 січня 2014р. 9:30

Як люди завгоспа Януковича тіснять Київміськбуд-2

У першій частині розслідування про те, як люди керівника Державного управління справами Андрія Кравця «заходять» на території «Київміськбуду», ми розповіли про фірму дружини Кравця Марини Пелих «Енерго сім», котра оселилася в будівлі дочірнього підприємства будівельного гіганта на «Кловській». Звісно, попередньо «виселивши» останню звідти.

Друга частина розслідування перенесла нас на Лівий берег.

А конкретно – на проспект Маяковського – одну з найгарячіших в забудовному плані точок міста. Місцеві мешканці регулярно мобілізуються проти будівельних парканів і «спортивних хлопців», котрі з такою ж регулярністю з’являються на місцях скверів і дитячих майданчиків.

Одна з таких зон – 11 мікрорайон масиву Вигурівщина-Троєщина (це Маяковського, 40-52). У 2007-му Київрада віддала 2,13 гектарів землі тут «Київміськбуду» - для зведення житлових будинків з об’єктами обслуговування.


 

Багатоповерхівок тут так і не збудували. Але «обслуговувати» киян на цьому місці таки будуть.

Кому і як віддавали землю

У 2011-му тут почалася повномасштабне протистояння з троєщинцями – коли з’ясувалося, що замість нового житла тут має вирости спортивний центр. Півтисячі мешканців громили паркан, штовхалися зі «спортсменами», сварилися з місцевими чиновниками і судилися за ділянку.


У 2012-му тепер вже екс-голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов заявив – на місці забудови має бути сквер. І це рішення навіть проголосували депутати Київради.

Люди заспокоїлися. А будівельники - ні. Спортивний центр тут виріс. Разом з ним – ресторан швидкого харчування. Як?


12 листопада на сайті КМДА з’являється проект рішення. За яким дозволяється розробити проект землеустрою щодо відведення 1,12 гектарів на Маяковського, 44-а і 44-б. В оренду - на 25 років. Кому? ТОВ «Київ-Арт». Для чого? Для «експлуатації та обслуговування спортивного комплексу та закладів громадського харчування».


Який комплекс і які заклади маються на увазі? «СпортЛайф» і фаст-фуд «KFC» (в цьому ж приміщенні - "L'Kafa"). Останній на своєму сайті вказує адресу, зазначену в проекті рішення – Маяковського, 44б.


Сайт же «СпортЛайфу» наполягає на адресі Маяковського, 46. Проблема в тому, що під номером 46, насправді, розташований житловий будинок. Спортивний центр – перед ним і якраз біля «KFC».

Наш візит на місце і мапа території вирішили нестиковки. Ось вона:


А ось знімок з кадастрової карти. Це межі наданої «Київміськбуду» у 2007-му ділянки (це легко знайти за кадастровим номером ділянки. Він вказаний в договорі оренди):

Що це означає? Що мова йде про одну і ту саму ділянку. Відтак, «Київ-Арт» отримає можливість «експлуатувати і обслуговувати» об’єкти, зведені на землі, переданій свого часу «Київміськбуду».

Це вже не перша земельна історія «Київ-Арту», пов’язана з популярним фастфудом і не менше популярним спортивним центром.

У жовтні 2013-го Київрада проголосувала за передачу на 25 років цій фірмі будівлі на Ползунова, 1 – біля Південного вокзалу. У ній, якраз, і розмістився KFC.

А восени 2012-го «Київ-арт» отримав землю легендарного басейну «Водник» на Подолі. Де зараз вже зведено «СпортЛайф».

Засновниками фірми є  британська компанія «Вестернон Коммерс ЛЛП» і Марина Пелих. Остання також і керує «Київ-Артом». Разом з цим Пелих  - дружина керівника ДУСі Андрія Кравця.

До слова - фірма зареєстрована на Московській, 31/33. Тут же знаходиться кінотеатр "Зоряний" - офіційне і улюблене місце зборів Партії регіонів.


Яким чином компанії вдалося «увійти» у проект рішення чиновників – загадка. А от повторне входження фірм Пелих на «території» «Київміськбуду» підштовхнуло нас на глибше копання. І не дарма. Про зв’язок верхівки будфірми із «завгоспом Януковича», як називають Андрія Кравця журналісти, ми розкажемо в третій частині розслідування.

Восени ми, підсумовуючи розподіл ласих шматочків Києва, зібрали до купи всі об'єкти, що дісталися родині і людям керівника Державного управління справами Андрія Кравця. Хрещатик, площа біля Південного вокзалу, Круглоуніверситетська і Поштова площа. Будівлі в цих точках потрапили під будівельний вплив людей держслужбовця. Дізнатися ж про київські точки, що опинилися під контролем дружини і людей Андрія Кравця можна тут - http://www.svidomo.org/defend_article/21648

 

Теги: Київ , Пелих , Кравець , ДУС , Київміськбуд , забудова , Янукович , Маяковського , KFC , СпортЛайф