Як люди завгоспа Януковича тіснять Київміськбуд-3

Максим Опанасенко
6 лютого 2014р. 10:14

Як люди завгоспа Януковича тіснять Київміськбуд-3

В попередніх двох частинах розслідування ми розповіли про те, як фірми Марини Пелих - дружини очільника Державного управління справами Андрія Кравця - «увійшли» спочатку в будівлю біля «Кловської», де до цього розміщувалося дочірнє підприємство будівельного гіганта «Київміськбуду», а потім отримали землю на Маяковського, де мав би зводити житло той самий «Київміськбуд», а по факту там виросли спортцентр і фастфуд.

У третій частині ми спробуємо пояснити – як невеличким компаніям вдається тіснити потужний холдинг.

Хто керує будівельним гігантом

Хто очолює «Київміськбуд»? Ігор Кушнір. Що це за людина? Дивимося офіційну біографію на сайті компанії.

Протягом 90-х він встиг попрацювати в ТОВ «Союз Південь-Північ», ТОВ «Вояж», ТОВ «КП агрофірма «Зірка» і ТОВ «Кременчуцька нафтова компанія».

Далі – протягом 7 років, з 2001 по 2008 – Кушнір очолював ТОВ «МіС», а наступні два роки – ТОВ «Житлоінвест».

У березні 2010-го, одразу після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах, кар’єра Ігоря Кушніра отримала несподіваний вектор – він став… заступником міністра оборони. І пробув ним до лютого 2012-го.

Далі обставини складалися ще дивніше. У квітні 2012-го Кушнір стає віце-президентом «Київміськбуду». І того ж місяця – Головою правління і президентом будгіганта.

Кар’єрні «зигзаги» змусили нас копати глибше. Ось що знайшли.

Що це за людина

Кушнір – депутат Кременчуцької міської ради. Від кого? Від «Партії регіонів».

Фракція регіоналів у раді нараховує 20 членів. Одним з однопартійців Кушніра є Геннадій Нежурбіда. Чи є сумніви, що однопартійці в не надвеликому місті щонайменше знайомі між собою? Ні.

Отже.

За даними «Інформаційно-ресурсного центру», де міститься інформація про підприємства і їхніх засновників, людина з таким же ім’ям, прізвищем і по-батькові є співзасновником ТОВ «Торгово-фінансова компанія «Дюна».

Другим співзасновником фірми є… Андрій Кравець. Інформацію про те, що Кравець працював директором «Дюни» у 1995-2003 роках, є навіть на сайті ДУСі.


На що варто звернути увагу? ТОВ «ТФК «Дюна» - зареєстрована в Кременчуці. Відтак, всіх трьох можна назвати земляками.

Далі цікавіше.

На сайті Кременчуцької міської ради місцем роботи Нежурбіди значиться ТОВ «Марінер». «Інформаційно-ресурсний центр» підтвердує – Геннадій Леонідович є директором цієї фірми.

А от співзасновником «Марінеру» є Марина Пелих. І зареєстрована фірма там же, де й інша ТОВ Пелих «Київ-арт» - на Московській, 31/33. Нагадаємо, що в цій же будівлі знаходиться і кінотеатр «Зоряний» - штаб Партії регіонів і улюблене місце владних з'їздів.

Що ще? У жовтні 2009-го Андрій Кравець відкрив свою громадську приймальню – в якості нардепа. Де? У Кременчуці. На вулиці Леніна, 23.

«Я народився у Комсомольську, жив у Кременчуці, тому ця земля для мене рідна, проблеми мешканців мені близькі» - заявив тоді Кравець.

Місцеве видання «Репортер» стверджує – громадську приймальню відкрили в приміщення колишнього магазину Кушніра. Ми не можемо перевірити цю інформацію. Але можемо лишити її тут.

Як не можемо не нагадати, що «Київміськбуд», за даними порталу SMIDA, на 79,9% належить місту.

Очільником котрого до січня був Олександр Попов. З 1994 по 2006 роки він чотири рази поспіль обирався мером Комсомольська.

Восени ми, підсумовуючи розподіл ласих шматочків Києва, зібрали до купи всі об'єкти, що дісталися родині і людям керівника Державного управління справами Андрія Кравця. Хрещатик, площа біля Південного вокзалу, Круглоуніверситетська і Поштова площа. Будівлі в цих точках потрапили під будівельний вплив людей держслужбовця. Дізнатися ж про київські точки, що опинилися під контролем дружини і людей Андрія Кравця можна тут - http://www.svidomo.org/defend_article/21648

Фото на головній - http://www.kyivmiskbud.ua/