Кияни об’єднуються для захисту власного міста

Маша Землянська
12 лютого 2014р. 17:32

Кияни об’єднуються для захисту власного міста

Вам набридло, що вночі страшно повертатися додому? Вам набридло переживати за власну або сусідську автівку? Ви не хочете прокинутись у розтрощеному хуліганами міста? Тоді Вам варто приєднуватись до тих, хто виходить на захист власного міста.

Хто береже нічний Київ

Десятки киян вже об’єдналися у невеличкі групи і чергують, оберігаючи спокій міста. Зокрема, Громадська варта Києва відкрила гарячу лінію, подзвонивши на яку можна повідомити про паліїв машин та тітушок, отримати консультації про безпеку, дізнатися про інші об’єднання у Вашому районі. Крім того, наразі продовжується формування районних Громадських варт. Кілька районів вже об’єдналися і виходять на патрулювання щодня.

Де кияни вже об'єдналися і як до них приєднатися


Також на захист Києва щоночі виїжджає «АвтоДозор». Щодня водії з цього об’єднання не тільки патрулюють нічне місто, але й намагаються допомагати забезпечувати потреби Майдану – привозять двора, ліки та їжу, підвозять активістів. Дізнатися про них більше, приєднатися або допомогти «АвтоДозору» можна на їхній сторінці у Facebook.

Чим можна допомогти

Корисною може стати будь яка поміч. Зокрема, Ви можете брати участь у нічному патрулюванні на авто. При цьому Ви можете бути, як самим водієм, так і членом патрульного екіпажу. Найкраще, якщо у Вас при цьому буде хороший інтернет, щоб тримати зв’язок з іншими патрульними. Наразі переважна більшість користується інтернет-рацією (для IOS та Android – Zello), яку можна встановити на власний мобільний тут. Для зручності кожна окрема група патрульних створює власний канал єднання, де і тримає зв’язок. Також якщо маєте фото чи відеокамеру – беріть з собою. Адже вони можуть стати у нагоді.

Якщо ж Ви бажаєте залишитися вдома – робота і тут знайдеться. Наприклад, Ви можете координувати нічні патрулі з дому в ролі диспетчера. За допомогою все тієї ж інтернет-рації.

Ви можете патрулювати свій двір, будинок, паркову. Стоянку, парк, що поруч просто з вікна. Якщо помітите щось підозріле – зв’язуйтесь з патрулями по рації або дзвоніть на гарячий номер Громадської варти Києва – 067 990 90 07.

Звісно, патрулі будуть вдячні за фінансову та матеріальну допомогу. В першу чергу, це талони на бензин, поповнення рахунків та друк листівок.

Якщо Ви маєте власну ініціативу чи групу - дайте, буль ласка, нам знати! Додамо вас до карти!