Як навколо Ради розгорнулася війна (фото, відео)

Максим Опанасенко
18 лютого 2014р. 15:25

Як навколо Ради розгорнулася війна (фото, відео)

Мирний наступ активістів на Верховну Раду, анонсований опозиційними політиками у понеділок, дійсно почався доволі мирно, але дуже швидко переріс у повноцінний силовий конліфікт.

Розлючені ситуацією в парламенті, де спікер Володимир Рибак навідріз відмовився реєструвати законопроект про повернення до Конституції 2004 року, активісти зробили спробу прорватися під саму Верховну Раду, де в ті хвилини проходив провладний мітинг.

Силовики застосували світло-шумові гранати. Активісти "відповіли" камінням. Цього було достатньо для початку протистояння.

Основних "силових" точок протягом першої половини дня було три. Перша - Інститутській, біля метро "Хрещатик". Тут очеплений силовиками проїзд до Ради атакували камінням і фаєрами. Міліція відстрілювала мітингувальників гумострілами - прямо з даху найближчого будинку і "глушила" гранатами.

Поранених медики відтягають з поля бою один за одним. 

Друга точка - офіс Партії регіонів на Липській. Розлючений натовп людей "коктейлями Молотова" і палицями взяли будівлю штурмом, вивели звідти чиновників і міліціонерів, котрі протягом години відбивалися гідрантами, влаштували в будівлі пожежу і рознесли вщент всю символіку партії.

За годину периметр був "зачищений" бійцями "Беркута". Працювали вони пліч-о-пліч з хлопцями в спортивних костюмах.

Третя точка - Маріїнський парк. Мітингувальники намагалися прорватися до активістів провладного мітингу, підкріплюючи свої наміри камінням. Силовики відбивалися гранатами і гумострілами. Одного з мітингувальників тут відірвало руку. Загалом, за словами медиків-активістів, на даний момент є близько сотні поранених. Нардеп від "Батьківщини" Леся Оробець заявляє про трьох загиблих.

До слова, зброєю не нехтували і "молодики в спортивних костюмах". На розі Шовковичної і Липського провулку вони відстрілювали євромайданівців у відкриту, на очах у міліції.

Конфлікт продовжується. Силовики очепили Банкову і Урядовий квартал.


 


 

Зі зловленими в приміщенні офісу регіоналів активісти обходилися приблизно однаково. Щоправда, відпускали згодом

Так само чинили і з міліцієюЧоловік намагався винести з офісу документи. Кричав, що це документи його дітей. Насправді, там були номери телефонів регіоналів з областей

Ось цим стріляли тітушки на Шовковичній

 

Теги: Євромайдан , Київ , Рада , війна , революція , бійня , регіонали