Як строковиків-заручників з Майдану вивели (відео)

Маша Землянська
21 лютого 2014р. 5:35

Як строковиків-заручників з Майдану вивели (відео)

- Мене пустіть! Я їм зараз розкажу… В мене вранці друга вбили.

Хлопець в камуфляжі намагається протиснутись крізь натовп до автобусу. У ньому – 62 бійці внутрішніх військ. Вранці, коли Беркут відступав від Майдану в них не було іншого вибору, як здатися. Власне тому цілий день вони просиділи в Жовтневому палаці. Під вечір їх вирішили вивезти за межі Майдану. От тільки іншого способу, як на велетенському автобусі, придумати не змогли.

«Друзі, давайте заспокоїмося! Це чиїсь сини», - намагається перекричати кілька сотенний натовп розлючених майданівців старенька бабця.

«Куди? От куди їх відпускати? Вони ж завтра знову по наказу сюди прийдуть. І будуть стріляти… в нас. А ми теж сини», - протискає крізь зуби хлопець, що стоїть поруч.


 

Ріг Хрещатика та Хмельницького. Автобус зі строковиками. Кількасот майданівців, які готові розірвати силовиків. Перемовини затягуються години на дві. На автобус, який вже з пробитими шинами (ну, щоб точно не втік) вибираються священики та Руслана. Просять: «Відпустіть!». Люди – проти. Хочуть тримати в заручникам. Аргумент простий: десятки активістів за гратами і їх ніхто не відпускає. Виручати приходить Петро Порошенко. Благає – не чіпати.

«Тримайте оборону, тримайте коридор! Далі, далі…», - розривається голос сотника. Він, як в принципі і інші розуміє: на вулиці в строковиків більші шанси бути розірваними. Тому треба «провести» до безпечного місця. Вирішують йти до Володимирського собору.


 

Там завжди паркуються автобуси. Один таки погоджується везти звільнений з Майдану заручників: «Ми з вами розрахуємося».

«Дивіться – ми л-ю-д-и. Ми вас відпускаємо», - намагаються докричатись до переляканих хлопців люди.

«Ви ж тільки в нас не стріляйте», - затягує молода дівчина.

«Даремно, даремно ми так…», - закурює цигарку хлопець у камуфляжі, проводжаючи очима автобус зі строковиками.