Як студенти зайняли Міністерство освіти (фото)

Максим Опанасенко
21 лютого 2014р. 21:15

Як студенти зайняли Міністерство освіти (фото)

Близько 14:00 декілька сотень студентів прийшли під Міністерство освіти і науки. Вимоги - вже традиційні - відставка першого зама виконуючого обов'язки міністра освіти Євгена Суліми. Саме його молодь звинувачує в масових репресіях проти студентів, що брали участь в революційних подіях країни.

Вуличною акція перестала бути дуже швидко. Студенти майже безперешкодно зайшли до будівлі і... оголосили про її зайняття.

Співробітники головного освітнього відомства швидко евакуювалися. З юнаками і дівчатами в масках і бронижилетах лишилися замміністра Олексій Дніпров, охоронець, працівниця, котра одразу взялася пломбувати кабінети, і, чомусь, голова Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко.

- Які поверхи зайняті? - питаю у хлопця в чорній балаклаві. Він чергує в холі міністерства, пильнуючи за новоприбулими.

- Перший, другий точно. Щодо третього - питайте вище. 

На другому поверсі зустрічаємо пул вищеназваних чиновників. Просять молодь зібратися в актовому залі для розмови.

"Ви маєте розуміти, що це майно - державне. І псувати його..." - починає Дніпров.

"Воно наше" - коротко відповідає хлопець в бронежилеті. Перемовини "не йдуть". Студенти вимагають показати їм кабінет міністра і запросити його сюди - для розмови.

Першу вимогу чиновники виконують негайно.

Великі скляні двері. Відкрити їх можна лише карткою. Дерев'яні двері. Приймальня. В ній - декілька чомусь увімкнених моніторів з виведеними на них відео з камер спостереження, документи і розбитий вщент портрет Віктора Януковича.


 


"Ну ось..." - каже Дніпров. "Це не ми" - каже один з лідерів студентського руху Ілля Кротенко.

Ще одні двері. Тут власне кабінет міністра. Шкіра, дерево і скло. Багато книжок. Наприклад, ось таких:


І ще одні двері. За ними - маленький коридорчик. У ньому - столик з попільничкою, тренажер і коробка з величезним телевізором. Далі - кімната.


- А тут що знаходиться? - питають студенти, оглядаючи білі шкіряні дивани.

- Мабуть, кімната для переговорів - кидають чиновники, - Тут ще туалет. Переконайтеся, що унітаз - не золотий.

Унітаз справді не золотий. 

- Ілля, а чого ми досягли? Ну, подивилися кабінет і...? - до студентського лідера підходить дівчина-активістка.

- Гірше точно не стало - відповідає хтось за Кротенка.


"Ми вимагаємо Табачника сюди!" - на виході з міністерського кабінету зустрічають Гончаренка студенти в масках. "Тобто, коли майданівці заявляють, що арештовані - це заручники, то ми зараз будемо вашими заручниками в обмін на міністра?" - намагається жартувати Гончаренко. Ніхто не сміється. Юнаки, перебиваючи одне одного, беруться кричати про смерті, вбивства і причетність будь-якого представника влади до цього. Чиновник мовчки слухає.

Що конкретно робитимуть студенти в будівлі МОН - поки невідомо. Планують поки лишатися тут, вимагаючи зустрічі з міністром і відставки першого зама. Всі кабінети опломбовані. В розпорядженні молоді - хол, і коридори всіх поверхів.

Так само невідомо - чи приїде сам Табачник "вирішувати" ситуацію.