Як ми виводили ДАІ на патрулювання доріг Києва

Маша Землянська
23 лютого 2014р. 13:11

Як ми виводили ДАІ на патрулювання доріг Києва

Другу годину наша автівка "переслідує" ДАІшний Lanos в районі Вишгородської. З першої ночі ми разом з трьома інспекторами автодорожньої служби - на патрулюванні Києва.

Після того, як два дні тому ДАІ фактично кинули місто напризволяще, "АвтоДозор" написав листа до їхнього управління з проханням повернутись на дороги і таки виконувати роботу. Ті погодились. Натомість отримали до кожної машини підмогу. Завдання останньої оберігати першу від народного гніву і контролювати роботу інспекторів.

"Так, для початку одягайте, щоб нічого не трапилось", - молодий інспектор Віталік витягає з багажника бронежилети. "Робота  нас небезпечна, а тим паче в такий час".

Поки одягаємося, колега Віталіка оформлює ДТП. На Оболоні перевернувся Lanos з п'яним водієм: "Бачите, як важливо дорогу контролювати. Добре, що хоч ні в кого не в'їхав. А сам - живий".

"Ніч сьогодні більш менш спокійна. От Lanos перевернутий і ще там бусік на дівчат наїхав. Ну наїхав, трохи зачепив - всі цілі", - одразу пояснює Віталік. І показує план маршруту: Героїв Сталінграду, Автозаводська, Вишгороська...

"Ми ж то як люди у формі не могли зайняти ту чи іншу сторону конфлітку. Але, повірте, працювати з такою владою і ми не могли вже...", - починає сповідь Віталік. "Сподіваємось, що зміниться вся система. І ці кляті побори...".

Змінювати систему почали і ми цієї ночі.

"Шановний, ви виїхали не з тієї смуги. Ваші документи", - перша наша жертва Renge Rover. Водій виправдовується - іноземець, а тому трохи сплутав. З обіцянкою бути уважнішим та попередженням водія відпускаємо.

За шість годин наші автівки заходять на останнє коло. Наш нічний результат - чотири зупинені "жертви". Чотири попередження. Жодного протоколу. Жодного хабаря. 

"То Ви завтра теж будете?", - на останок цікавиться інспектор.

"А то", - щоб не втрачв пильності попереджаємо.