У Януковича знайшли оригінал "Апостола" (відео)

Максим Опанасенко
25 лютого 2014р. 16:19

У Януковича знайшли оригінал "Апостола" (відео)

У резиденції екс-президента Віктора Януковича у Межигір'ї було знайдено цілу колекцію цінних і дуже старовинних книжок, в тому числі і легендарного "Апостола" 1574 року.

Склад знайшли учасники "Правого сектору", котрі прибули в резиденцію для її охорони від мародерів. Безцінні книги, золоті і срібні вироби, картини та ікони були знайдені в частково запакованому вигляді у одному з ангарів на території резиденції.

Цікаво, що разом з книгами були знайдені і сертифікати Музею книги і друкарства, за якими дані видання повинні зберігатися тільки в музеї. Яким чином вони потрапили до екс-президента - невідомо. Документ щодо, наприклад, "Апостола"  виданий у 2013-му році.

Вранці сюди приїхала група працівників бібліотеки Вернадського. Вони підтвердили, що знайдені видання - оригінали. Але, на дивлячись на це, відмовилися негайно прийняти книги на зберігання, через відсутність сторони, котра формально могла б передати "скарб" бібліотеці. Активісти і волонтери змогли "достукатися" до тимчасово відповідального за Міністерство внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою вилучити книги і хоча б поки що розмістити їх в безпечному місці, доки на території Межигір'я не з'явилися мисливці за старовиною. 

З вихідних резиденція екс-президента відкрита для відвідин. Сюди вже встигли приїхати сотні тисяч українців. Паралельно, тут були знайдені тисячі документів, котрі невідомі намагалися знищити, втопивши їх. Групі журналістів і волонтерів вдалося врятувати папери, більшість з котрих - платіжки і замовлення на будівництво самого Межигір'я. Документи оцифровуються і викладаються на спеціально створений для цього сайт - http://yanukovychleaks.org/who. Знайомитися з ними може будь-хто бажаючий.