Активістів Грушевського судитимуть у п'ятницю

Маша Землянська
25 лютого 2014р. 16:23

У п'ятницю, 28 лютого, в Апеляційному суді Києва розглядатимуть справу одного з чотирьох «кілерів», звинувачених в організованому убивстві громадянина РФ та незаконному зберіганні наркотичних речовин. Ці «кілери» – передовики Грушевського, яких 6 лютого поодинці затримали співробітники спецпідрозділу «Беркут». Зараз їм «світить» від 15 років до пожиттєвого ув’язнення. При цьому представники Майдану запевняють: активісти не винні і мають бути звільнені.

Затримані активісти – Дмитро Дзюбенко, Володимир Бзежинський, Віталій Гречухов та Олександр Фролов. Інформація про затримання цих чотирьох у медіа надзвичайно скупа. Єдине джерело – відео на YouTube та замітка на сайті 112.ua, пов’язаному з екс-міністром МВС Віталієм Захарченком. Дзюбенку, Бзежинському та Гречухову інкримінують частину 2 статті 115 Кримінального Кодексу України (умисне вбивство). Фролову – статтю 309  ККУ (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту).   Більш детальну інформацію повідомили адвокат одного з затриманих, Дмитра Дзюбенка, – Дмитро Сабетов – та активіст Володимир Литвинов, відомий на Майдані під прізвиськом «Борода».

За словами адвоката Дмитра Сабетова, його підопічного затримали ввечері 6 лютого, на Одеській трасі неподалік від Києва. Він їхав разом з батьками. Автівку без пояснення причин затримали працівники ДПС. Чоловіка змусили вийти з машини, після чого його – знов-таки, без пояснення причин – затримали працівники спецпідрозділу «Беркут». 

 

Теги: Київ , суд , Майдан