Музей книги і друкарства:Книги з Межигір'я не наші

Максим Опанасенко
26 лютого 2014р. 11:59

Стародруки, знайдені на території резиденції екс-президента Віктора Януковича у Межигір'ї, в тому числі легендарний "Апостол", не належать Музею книги і друкарства. Про це "Свідомо" заявив заступник директора музею Дмитро Палій.

"Книжки знайшли з довідками нашого музею, це правда. Ми надаємо такі довідки, це платна послуга. Цим можуть користуватися приватні колекціонери, для підтвердження оригінальності видання", - заявив Палій, - "Це не можуть бути книги з нашого музею, і я це офіційно заявляю, бо з нашого музею нічого не пропадало. "Апостол", яких, до речі, зараз є близько ста екземплярів, виставлений в музеї також". Палій вважає, що в Межигір'я могли потрапити книги з приватних колекцій або ж з митниці.

"Апостол" 1574 року і ще ряд стародруків було знайдено в Межигір'ї у вівторок вночі. Разом з деякими знахідками були довідки, видані Музеєм книги і друкарства, з описом книги і тезою про те, що подібне може зберігатися лише в музейних умовах. Громадські охоронці, що захищають резиденцію від мародерів, одразу взяли місце знахідки під охорону. У вівторок вдень сюди приїхали працівники бібліотеки Вернадського, котрі підтвердили оригінальність книг, але відмовилися займатися вивезенням і зберіганням. Відтак, активісти звернулися до виконуючого обов'язки керівника МВС Арсена Авакова з вимогою забрати цінні знахідки.

Теги: Київ , книги , Янукович