Хто на 199,5 млн доремонтовуватиме Палац Спорту

Маша Землянська
11 березеня 2014р. 11:04

Хто на 199,5 млн доремонтовуватиме Палац Спорту

Майже на річницю зі дня трагічної загибелі спортивного журналіста Юрія Данилова у Палаці Спорту, 27-го листопада Кабінет міністрів за підписом тепер вже екс-прем’єра Миколи Азарова вирішив: на дореконструкцію будівлі і «начинки» виділити 199 мільйонів 588 тисяч гривень. Чи це багато? Для прикладу, у 2013-му році увесь бюджет загального фонду на лікування онкохворих дітей становив - 142 мільйони 953 тисячі гривень.

Така сума зацікавила Центр політичних студій та аналітики, який ініціював проект «Прозорість урядових рішень». Разом з ним «Свідомо» вирішило розслідувати, на що передбачені такі кошти та хто ними розпоряджатиметься.

Як за 199 з половиною мільйонів має змінитися Палац спорту

На реалізацію проекту «Капітальний ремонт (друга черга) будівлі Палацу спорту в м. Києві» є 15 місяців. Зі 199,5 мільйонів, 119 піде на будівельно-монтажні роботи, ще майже 2,5 – на пусконалагоджувальні роботу. На устаткування, меблі та інвентар – 34 мільйони.


 

Волею Кабміну усі ці гроші дістануться донецькій фірмі «Донбасінформзв'язосервіс», простіше кажучи «ДІЗС». Ця фірма має непросту історію і зв’язки.

Чи Ви ще вірите у випадковість? Ми покажемо Вам закономірність.

Які корупційні ризики?

Повернемося до історії реконструкції Палацу Спорту.


 

Перший етап історії - минуле

Будівлю в центрі Києва було вирішено реконструювати в два етапи. Перший стартував у 2010-му. Займалася цим київська фірма з донецьким шлейфом - АК «Інжинірінг». Так, та сама, що взяла участь в скандальному зведенні головної спортивної арени країни – НСК «Олімпійський» під Євро-2012.

Керманич підготовки країни до чемпіонату з футболу Борис Колесніков ввів компанію в число підрядників будівництва «Олімпійського» у 2010-му. Парадоксально, але окрім рішення підконтрольного Колеснікову Нацагенства з підготовки до Євро, для залучення АК «Інжинірінг» до реконструкції не знадобилося ніяких інших документів. Не проводили і повноцінний тендер.

Попри гучний скандал з розкраданням і тринькання грошей на цьому об'єкті, «заслуга» з «Олімпійським» висить на офіційному сайті АК «Інжинірінгу».


 

Як і «Палац Спорту». Роботи зі спортивною ареною підприємці спочатку оцінили у 80,33 мільйони гривень. Згодом ціна зросла - до загальних 94,84 мільйонів гривень - через зростання витрат на будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи, обладнання, його монтаж і випробування.


Засновник АК «Інжинірінг» - Володимир Артюх. Він же значиться співзасновником іншої фірми – «АК Арт-Буд». Ця фірма зовсім нещодавно виступила генпідрядником будівництва адміністративного будинку на бульварі Пушкіна у Ворошиловському районі Донецька. Замовником цього будівництва стало ЗАТ «Укрінвест». Засновниками цієї фірми є... Борис і Світлана Колеснікови.


Але це не єдиний факт зв'язку реконструкторів «Палацу Спорту» з Колесніковим. АК «Інжинірінг» - засновник фірми АК «Інжинірінг-Донбас». Ще один із співзасновників останньої - Іван Шакуров. Людина з таким же прізвищем, ім’ям та по-батькові виступала директором, себто - керівником - все того ж ЗАТ «Укрінвест».

Другий етап історії – сучасність

Як ми вже зазначали, продовжувати реконструкції Палацу Спорту буде донецька фірма «ДІЗС». Цікаво, що тендер на роботи провели ще в травні. Своє «добро» Кабмін дав лише в листопаді.

Що це фірма? Як і попередниця, «ДІЗС» також встигла попрацювати на «Олімпійському». За даними «Наших грошей», держзамовлення вона почала отримувати саме після призначення Бориса Колеснікова віце-прем'єром з питань Євро-2012. Загалом, від НСК «Олімпійський» донеччани отримали 631,44 мільйони гривень - без відкритих торгів.

Але на цьому зв'язок компанії з Колесніковим обривається. Проте знаходиться інший.


Засновником «ДІЗС» - Геннадій Рибенков. За свою участь у підготовці до Євро ця людина у липні 2012-го отримала з рук вже колишнього президента Віктора Януковича орден «За заслуги» 3 ступеня – «за значний особистий внесок у підготовку і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, успішну реалізацію інфраструктурних проектів».


Рибенков також є співзасновником фірми «Донбас Онлайн». Його колегою по цій справі також значився і Ілля Солодовський. Саме він до 29 січня був директором ТОВ «ЕСУ» - того самого, котре володіє 92,79% акцій приватизованого «Укртелекому». Восени 2013-го компанія СКМ мільярдера Ріната Ахметова офіційно заявила про те, що придбала 100% акцій власника корпоративних прав.

З офіційного сайту Укртелеком

«ЕСУ» - UA Telecominvest Limited. Збіг? Можливо. Але є й інша лінія зв'язку з «ЕСУ» і власністю Ахметова. Офіс першої компанії - в Києві, на Луначарського - був частково відремонтований фірмою «СК Інжиніринг». Остання офіційно входить в «ДІЗС». Вона ж займалася кабельною мережею і системою кабельного телебачення в житлово-офісному комплексі на бульварі Шевченка, 33б. П'ять поверхів тут займатиме... ТОВ «СКМ Сервіс».

Розслідування в рамках ініціативи Центру політичних студій та аналітики та бюро журналістських розслідувань «Свідомо» - «Прозорість урядових рішень» за підтримки уряду Канади.