Квіт "вдарив" по ще одній схемі Табачника

Максим Опанасенко
13 березеня 2014р. 15:09

Міністерство освіти і науки змінило правила складання державної підсумкової атестації учнями 4-х, 9-х і 11-х класів. Про це йдеться в наказі Міносвіти.

Зокрема, було скасовано норму щодо обов'язкового складання ДПА виключно за збірниками завдань, що отримали схвалення від МОН. Тепер весняну атестацію школярі складатимуть або ж за збірниками, котрі школи (читайте - батьки) вже встигли придбати, або ж за завданнями, котрі мають розробити інститути післядипломної педосвіти і передати школам. Вибір робитиме кожен навчальний заклад індивідуально.

"Збірникова" схема - одна з найпоширеніших у Міносвіти у часи перебування на посаді міністра Дмитра Табачника. Так, навесні 2011 року, коли проводилися обов'язкові контрольні роботи для учнів 5-8 класів, завдання укладалися трьома видавництвами - харківськими "Ранком" і "Основою" і столичною "Літерою". Але фактично друкувало збірники тільки одне - "Ранок". За сприяння Міносвіти, а простіше кажучи - "під документальним прикриттям" МОН - це видавництво отримало шанс заробити на школярах більше 100 мільйонів гривень, продаючи завдання до контрольних по мінімум 15 гривень за один збірник. І тільки через півтора місяці після початку торгівлі, МОН розмістило на своєму сайті безкоштовні версії. 

Не меншого галасу наробив так звана моніторингова перевірка знань, котру МОН вирішило провести наприкінці 2013-го. Тоді ж на запит "Свідомо" Інститут повідомив, що грошей з бюджету на це брати не буде, а збірники завдань безкоштовно викладе на своєму сайті. Пізніше стало відомо, що з технічних причин Міносвіти вирішило провести моніторинг пізніше - з 12 листопада. А Інститут інноваційних технологій - профільний в друці підручників - заявив, що викладе збірники за два дні до початку. Натомість, видавництво ТОВ "ЦНМЛ" випустило комерційний тираж цих збірників і Інститут не оминув можливості прорекламувати їх у школах. Вартість одного збірника для 10-класників - 8 гривень, для 5-класників - 7 гривень. І вчителів, і батьків це обурило. Вони назвали моніторинг бізнес-проектом Міністерства освіти.

Трохи раніше - навесні 2013-го - ми писали про майже ідентичну ситуацію - Інститут інноваційних технологій напередодні Державної підсумкової атестації віддав право друкувати під неї збірники також приватному "ЦНМЛ". І так само пообіцяв вивісити все на своєму сайті. В результаті - продажі почалися задовго до початку ДПА, а от на сайті Інститут розмістив збірники лише частково. Лише після нашого втручання чиновники виклали в он-лайн повноцінні версії завдань. 

 

Теги: Табачник , Квіт , Міністерство , МОН , освіта , Київ