Руйнівнику будинку на Жилянській "світить" суд

Маша Землянська
17 березеня 2014р. 13:37

За знищення історичного будинку на Жилянській 120-Б прокуратура подала на забудовника до суду.

«Під процесуальним керівництвом прокуратури Шевченківського району Києва в рамках розслідування кримінального провадження за фактом самовільного будівництва на вулиці Жилянській директору будівельної компанії повідомлено про підозру.

Встановлено, що у 2013 році директор вказаного приватного товариства уклав з об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Либідь 33» договір про збір документів, необхідних для отримання дозволу на проведення реконструкції старої двоповерхової будівлі на вул. Жилянській, 120-Б та подальшої передачі її на баланс вказаного ОСББ.

Однак, не виконавши своїх зобов’язань перед ОСББ та не отримавши дозвільних документів на проведення будь-яких будівельних робіт, підприємець самовільно зруйнував старий будинок, знищив на звільненій території родючий поверхневий шар ґрунту та почав зводити на цьому місті багатоповерхівку.

Наразі за результатами досудового розслідування директору товариства повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 (Самовільне зайняття земельної ділянки і самовільне будівництво) та ч. 1 ст. 365-1 (Перевищення службових повноважень) Кримінального кодексу України.

Найближчим часом матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом буде скеровано до суду», - йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури.

Знищення будинку 1919 року на Жилянській 120Б почалося 10 вересня. А 11 вересня місцеві мешканці отримали запізнілу відповідь від Державної архітектурно-будівельної інспекції. Та визнала будівництво незаконним і направила в прокуратуру листа - аби там ужили заходів щодо забудовника. Забудовник - компанія "Елегантбуд", замовник - концерн "Ессо". На місці зруйнованого історичного будинку зведуть висотний житлово-офісний комплекс. Голова київської міськдержадміністрації Олександр Попов 28 вересня пообіцяв покарати забудовників Жилянської, але поки що ця заява так і лишилась обіцянкою. 

Теги: забудова , гроші , Київ