Хімікати у повітрі Києва вдвічі "переросли" норму

Маша Землянська
19 березеня 2014р. 10:42

Рівень формальдегіду у повітрі у лютому перевищив допустиму норму у 2 рази. За даними Центральної геофізичної обсерваторії, "переросла" норму в першому місяці 2014-го року втричі ще одна шкідлива домішка - діоксид азоту. А відтак в перший місяць осені рівень забрудненості повітря у Києві оцінили як високий.

"За інформацією Українського гідрометцентру у лютому в Києві спостерігались два періоди тривалістю більше 36 годин і два дні з метеорологічними умовами, що сприяли високому забрудненню повітря. Спостерігалось малоградієнтне поле периферії антициклону, теплий сектор циклону, слабкий вітер та нічні приземні інверсії повітря, що сприяли накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря. Саме у цей період на деяких постах Києва зафіксовані найбільші середньодобові концентрації забруднювальних речовин у повітрі", - йдеться в повідомленні Обсерваторії.

Порівняно з лютим 2013 році загальний рівень забруднення повітря дещо знизився, в основному за рахунок помітного зниження вмісту фенолу. Поряд з цим зафіксовано деяке підвищення вмісту формальдегіду, окислів азоту, оксиду вуглецю та діоксиду сірки. Це може бути пов'язане з постійними сутичками у центрі Києва, де для захисту від силовиків мітингарі палили шини.

Теги: Київ , повітря