Екс-ректор Богомольця мріє повернутися через суд

Галина Танай
21 березеня 2014р. 12:30

Екс-ректор Богомольця мріє повернутися через суд

«Я своїм внучатам дома перед телевізором не дозволяю їсти, а тут! В аудиторії, де світочі науки, влаштували столовку!». Це фрагмент полум’яної промови екс-міністра охорони здоров’я Миколи Поліщука. Об’єктом гніву стали грішні студенти Національного медичного університету імені Богомольця, що влаштували міні-революцію та домоглись усунення з посади одіозного ректора Віталія Москаленка. Як не дивно, звучав цей спіч в інформагенції «Інтерфакс-Україна», куди «Свідомо» наївно прийшло послухати про шляхи розвитку вітчизняної медицини та НМУ. 

З розвитком медицини на прес-конференції не склалось, але спритності, артистизму  та вмінню «проректорських» чиновників епатувати медіа можна тільки позаздрити. Головною новиною стала заява про те, що наказ про звільнення Віталія Москаленка з посади ректора НМУ оскаржать в Окружному адмінсуді. Після чого прихильник скандального ректора, завідуючий кафедри гігієни та екології Василь Бардов, зачитав звернення трудового колективу університету до міністра охорони здоров’я Олега Мусія та прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

На думку підписантів листа, будівлю ректорату на бульварі Шевченка 24 лютого захопили незаконно. Захоплювали, якщо вірити професору Бардову, «грєнадьори з палками», студентів зганяли примусово, а працівники зворушливо мерзли перед зачиненими дверима. Навчально-виховний процес порушено, в ректораті – безлад, а корпус «псують, бруднять і паплюжать». Екс-міністр Поліщук навіть надав докази спаплюження – фото життєрадісних студентів, які в найгарячіші дні протистояння з ректором посміли обладнати міні-буфет у залі засідань корпусу. Правда, дати журналістам хоч помацати докази студентського злочину Поліщук відмовився.

На прес-конференції «москаленківців» була присутня і нинішня тимчасово виконуюча обов’язки ректора НМУ Катерина Амосова. Втім, притишити гнів Бардова й Поліщука та перевести розмову в конструктивне річище їй не вдалося. Незручні питання журналістів про скандальні недобудовані гуртожитки та хабарі в НМУ парочка делікатно оминала. Втім, делікатності вистачило лише на це: одного з «найреволюційніших» професорів університету, Віктора Досенка, Бардов публічно назвав «Швондєром», продемонструвавши журналістам обізнаність із творчістю Булгакова. Після прес-конференції «Свідомо» уточнило у присутнього адвоката відстороненого ректора Москаленка, як це узгоджується з законом. На що адвокат Владінов запевнив: професор Віктор Досенко має повне право подати на колегу в суд за публічну образу.

 

Давно нудний жанр прес-конференції не приносив «Свідомо» стільки сюрпризів. Дивіться відео і насолоджуйтесь. А поки поважні професори чубляться, Ініціативна група «Відродження НМУ» з викладачів і студентів уже розробляє план реформування університету. Яка зі сторін конфлікту виявиться продуктивнішою, побачимо найближчим часом.

24 лютого студенти, випускники та частина викладачів Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця прийшли в ректорат із вимогою добровільної відставки ректора Віталія Москаленка. Серед претензій студентів до Москаленка - корупція у виші, фінансові оборудки з недобудованими гуртожитками, зниження рівня якості освіти, хабарництво при захисті дисертацій, антигуманна позиція ректора під час Євромайдану. Віталій Москаленко своє відсторонення вважає незаконним. Наразі він у найкращих традіцях українських чиновників перебуває на лікарняному. Обов'язки ректора тимчасово виконує завідувачка кафедрою внутрішньої медицини №2 Катерина Амосова.