У МОЗі хочуть обмежити ліки з наркотиками

Маша Землянська
23 березеня 2014р. 13:08

Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій на зустрічі з вітчизняними виробниками лікарських засобів заявив, що його відомство планує заборонити вільний продаж ліків. у скалді яких є наркотична речовина - кодеїн.

«Ми будемо робити усе можливе і неможливе аби припинити офіційну наркоманію. Ми позбавлятимемо ліцензій аптеки та навіть цілі аптечні мережі, що продаватимуть кодеїновмістні ліки без рецепту. І вже дані вказівки щодо моніторингу ситуації відповідним службам», - заявив Мусій.

Кодеїн – наркотик з опіумної групи. Подібну до нього дію має опіум, морфій, морфін та героїн. «Кодеїн пригнічує ті центри в мозку, які відповідають за виникнення і формування болю, - пояснює лікар-нарколог, доктор медичних наук, керівник Центру терапії залежностей Юрій Пакін. - При вживанні таких препаратів, як правило, вказується рекомендована і допустима доза для лікування. А також тривалість застосування. Якщо їх порушити - може виникнути залежність. Така сама, як наркотична». В рамках серії розслідувань "Про що мовчить реклама ліків" "Свідомо" провело експеримент з одним лікарським препаратм, який містить кодеїн. Наш експеримент підтвердив – після двох таблеток Солпадеїну (саме ці ліки містять кодеїн) аналіз (в аптеці ми купили тест на наркотики) показує наявність в організмі наркотику. Тому водіям варто гарно подумати чи сідати за кермо після Солпадеїну. Тест на наркотики ДАЇшників показує кодеїн як опіум.