ГПУ: "Група" Курченка оплачувала "роботу" тітушок

Маша Землянська
24 березеня 2014р. 13:37

Група слідчих Генеральної прокуратури протягом останніх двох тижнів проводила розслідування щодо створення у 2009-го році злочинної організації мільярдером Сергієм Курченком, близьким до «Сім’ї» екс-президента Віктора Януковича. Встановлена сума збитків склала понад 1 мільярд гривень. Значна частина з незаконно здобутих коштів була витрачена на фінансування для подавлення мирних акцій протесту в Києві, зокрема, на оплату «послуг» так званих «тітушок». Про це йдеться в повідомленні Генпрокуратури.

"Днями було затримано кілька ключових осіб, причетних до злочинних схем. Серед них також голова наглядової ради «Брокбізнесбанку», затриманий прикордонною службою аеропорту «Бориспіль», адвокат Денис Бугай. 

До складу вищевказаної організації входило близько 20 осіб, у тому числі колишні керівники ряду міністерств – Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства інфраструктури, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства доходів і зборів України – та СБУ. Одним з пріоритетів діяльності Генпрокуратури залишається очищення правоохоронних органів від співробітників, які сприяли корупції та потурали злочинцям. Деякі з підозрюваних, зокрема, колишні представники правоохоронних органів мали на меті ускладнити розкриття означеної злочинної діяльності. Багато з них мали адвокатські посвідчення, попри те, що вони не мали відповідної необхідної практики. 

Окрім того, діяльність цієї злочинної організації приховувалася та «кришувалася» відомими першими особами міністерств та відомств, чиї імена поки що не можуть бути названі в інтересах слідства. До цих схем також були причетні голови або заступники практично всіх обласних державних адміністрацій. 

Діяльність цієї злочинної організації була спрямована на незаконне заволодіння майном та коштами державних установ, зокрема, НАК «Нафтогаз» і ПАТ «Укргазвидобування». Названі схеми стосувалися здійснення протиправних фінансово-господарських операцій – закупівлі у державних підприємств скрапленого газу для потреб населення за пільговими цінами та його подальшої реалізації за ринковими цінами через мережі автозаправних станцій", - йдеться в заяві ГПУ.

Теги: тітушки , гроші , Київ , робота