Студентам Богомольця 7 років обіцяють гуртожиток

Маша Землянська
25 березеня 2014р. 11:46

Студентам Богомольця 7 років обіцяють гуртожиток

Три тижні в Національному медичному університеті Богомольця працювала комісія, що перевіряли діяльність ректора Віталія Москаленка. В розпорядженні «ревізорів», до складу котрих були включені і студенти, і викладачі, опинилися вся бухгалтерія вишу. «Свідомо» також отримало доступ до документів.

«Це тут давно будується. Років сім десь. Кажуть, СБУшне чи щось таке», - затягуючись цигаркою на порозі Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН, пояснює нам чоловік. В метрах трьохсот від нього чується гуркіт молотків.


 

Це - вулиця Заболотного. Ще у 2006-му році Національна академія наук постановила на цій землі звести гуртожиток. Для кого? «Проектом передбачається будівництво 10-поверхового гуртожитку, який призначений для проживання студентів та аспірантів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця в Києві». Проект житла для майбутніх медиків з’явився за два роки.


 

Проект гуртожитку на Заболотного 25-го вересня 2008 року проходив на засіданні секції містобудування та архітектури архітектурно-містобудівної ради.

«У нас тут повний набір документації на все, в тому числі і будівництво», - відкриваючи теку забиту паперами, говорить Олександр. Він один з тих, хто увійшов до команди «ревізорів» медуніверситету.

Разом з ним «Свідомо» знайшли і документи на обіцяний гуртожиток. Дані про цей тендер також є і у Віснику державних закупівель.

У серпні 2013-го року на завершення проектування та будівництва гуртожитку компанія «ІБУ «Укртехспецбуд ТД» отримала замовлення майже 14 з половиною мільйонів бюджетних гривень.


 

Хто обіцяє збудувати житло медикам Богомольця? За даними Держпідприємства «Інформаційно-ресурсний центр», компанія з 2008-го року зареєстрована у Києві, у квартирі 216 на вулиці Семашка, 15. Засновник компанії – Сергій Щербаков.


 

На сайті компанії вказано: «ООО «ІБК»Укртехспецбуд-ТД» готово представить Вам свои услуги по выполнению функций службы заказчика на период проектных работ, а также ведение технического надзора по строительству в соответствии с Лицензией Серии АВ № 409101 от 09.09.2008 года на вышеуказанные виды работ». Серед останніх замовлень – дев’ять об’єктів. Серед них торговий центр на Спаській, офісний бізнес центр «Леонардо» на розі Хмельницького та Володимирської, нагляд за будівництвом 140 котетжів на 34 гектарах в Лишнянському та Мостищанському районах.

Ми зв’язались з представниками кампанії забудовника. Вони нам призначили зустріч на об’єкті, тобто під стінами будівництва у середу, 26-го березня. Ми одразу опублікуємо інформацію про цю зустріч.

«Я особисто була вчора у прокуратурі Києва. Ми залишили звернення від колективу – просимо відкрити призупинену кримінальну справу щодо восьмого гуртожитку, - на першій презентації результатів Комісії, розповідає нині виконуюча обов’язки ректора Медуніверситету Катерина Амосова. Впевнено додає: – І її буде відкрито».

У чому справа? Серед «ревізованих» документів нам вдалося знайти Акти, які свідчать про знищення документів, термін придатності яких збіг.


 

Акт про знищення «документів щодо процедури закупівель, які відбулися у 2007 році, що не підлягають зберіганню

Перша сторінка цього Акту – підтвердження того, що перші «замовлення» на гуртожиток були у 2007-му році. Якщо вірити ЗМІ, тоді мова йшла про 30 мільйонів гривень для компанії-переможця «Агробудпереробка 1» (інформацію про тендери Вісник державних закупівель веде з 2008-го року).

За підрахунками комплексної комісійної перевірки діяльності університету Богомольця, вже шість років тому на проектуванні і зведенні «завищили вартість» більш як на третину від усіх виділених коштів - на 10 мільйонів 625 тисяч гривень.


 

До речі, ми також знайшли згадки про цю компанію у Реєстрі судових рішень. Зокрема, в одному з них йдеться, що у 2009-му році «Агробудпереробка 1» програла справу у суді Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Чому? Штраф з компанії потребували за «самовільне будівництво з влаштування пальового поля та ростверки фундаментів під будівництво багатоповерхового гуртожитку». І, звісно, мова йде про Заболотного, 148.

Проте ані незакінчена робота, ані програна справа у суді не завадили керівництву Університету виділили за три роки цій же компанії, на ті самі роботи, але вже трохи менше грошей - 14,444 мільйонів гривень


 

Хто такі «Агробудпереробка 1»? Створена десять років тому компанія прописана у квартирі №43 на тепер вже історичній вулиці Грушевського, 28/2. Керівник і засновник у «Агробудпереробка 1», за даними Держпідприємства «Інформаційно-ресурсний центр», один – Маргарита Данилова.

Ми намагаємося зв’язатися з представниками компанії, щоб з’ясувати: що вони зробити за неповних 45 мільйонів гривень. Результати зустрічі обов'язково викладемо на сайті.