Студентський диплом за рік здорожчав майже втричі

Максим Опанасенко
27 березеня 2014р. 15:01

У 2014-му студентам за дипломи про вищу освіту доведеться сплатити майже втричі більшу суму, ніж минулоріч. Про це "Свідомо" повідомили в профільному держпідприємстві "Інфоресурс".

Вартість диплому цього року - 89,70 гривень. За словами працівників держпідприємства, диплом стане двомовним і більшим в об'ємі. Проте, конкретно пояснити, як виглядатиме "новий" документ нам не змогли. Документи, що "виправдають" здорожчання у "Інфоресурсі" пообіцяли вивісити на своєму сайті після 10 квітня. 

У 2013-му дипломи для студентів коштували 36,30 копійок.

Вартість пластикового диплома для випускників вишів не повинна бути більшою за 36,30 гривень. Про йдеться в листі Міносвіти до ректорів вищих навчальних закладів.

Разом з цим, система друку дипломів в Україні належить приватному бізнесу. Для прикладу, у лютому 2013-го Міносвіти віддало на дипломи 81 мільйон гривень. Левову частку цих грошей - 75,76 мільйонів гривень - отримало "Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій". Навесні 2011-го "Свідомо" провело розслідування про цю фірму. Виявилося, що одним із її засновників і акціонерів є ректор Київського політеху Михайло Згуровський. Схему, за якою приватна компанія постачає у виші дипломи за державні кошти, була придумана Згуровським у 90-х, за часів його роботи міністром освіти. На захисті компанії - купа патентів, котрі захищають авторське право на виготовлення документів, і, фактично, унеможливлюють одержавлення цього бізнесу. Спробу передахувати бізнес зробив нинішній міністр освіти Дмитро Табачник два роки тому. Тоді і було створено державне підприємство "Інфоресурс". А разом з ним - Єдину державну електронну базу з питань освіти. Туди університети мають вносити інформацію про всіх абітурієнтів, студентів і викладачів. За задумкою Табачника, ця база повинна з часом "перекрити" існуючу базу Згуровського. І тоді, нібито, гроші не повинні йти в приватні руки. Поки що ж "Інфоресурс" виконує лише роль посередника - між фірмою Згуровського, в котрого вона купує документи, і університетами. При цьому, різницю у вартості купівлі/продажу фірма лишає собі - "за послуги".