Комісія МОЗ розказала про гроші в НМУ Богомольця

Маша Землянська
28 березеня 2014р. 15:47

Комісія Міністерства охорони здоров'я виявила факти розкрадання і нецільового використання коштів відстороненим ректором Національного медичного університету Віталієм Москаленком. Мова йде про десятки мільйонів гривень. Наприклад, виплата зарплатні ректора за період 2010-2013 роки на суму 3,8 мільйони гривень.

"27 березня 2014 року в НМУ імені О. О.Богомольця відбулося оголошення результатів роботи комісії Міністерства охорони здоров’я щодо перевірки фактів розкрадання та нецільового використання бюджетних коштів університету. Комісія перевірила діяльність вишу за період з 1 січня 2010 по 25 лютого 2014 року та виявила численні факти порушень, зокрема завищення вартості будівельних робіт, недоотримання студентами стипендій, нераціональне використання коштів та неправомірне отримання грошових винагород  відстороненим ректором Москаленком.

Серед найбільш кричущих порушень адміністрації ректора Віталія Москаленка озвучили такі:

- вартість будівельно-монтажних робіт з будівництва гуртожитка №8 (вулиці Академіка  Заболотного, 148) завищена на 10,63 мільйонів гривень, вартість ремонтно-будівельних робіт при капітальному ремонті аудиторії №2  морфологічного корпусу (проспекту Перемоги, 34) - на 341,9 тисяч гривень

- з невідомих причин було призупинено кримінальну справу № 222-14 за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України за фактом заволодіння державними грошовими коштами шляхом зловживання своїм службовим становищем (у справі фігурувала сума 23 мільйони гривень)

- виплата зарплатні ректора за період 2010-2013 роки на суму 3,8 мільйони гривень,  що має ознаки неправомірного отримання винагороди 

- неправомірні невиплати студентам стипендій на суму 21,9 гривень

- виявлено закупівлю квіткової продукції на загальну суму 254 тисяч гривень (зокрема, на  придбання однієї ікебани для екс-міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової витрачено 29 тисяч гривень)

- замовлення поліграфічної продукції рекламного характеру (не включаючи  ділову, книжкову, навчально-методичну) на суму 1,02 мільйони гривень, почесних сертифікатів (не державного зразка) - на суму 200,4 тисяч гривень 

Серед менш одіозних порушень у робоіт адміністрації Віталія Москаленка - несвоєчасне надходження коштів за навчання та гуртожитки, незаконне зайняття 41 гаражем земельної ділянки університету;  недостатня цитованість наукових праць і низький (19-е місце серед ВНЗ, 3е серед медичних ВНЗ) місце в наукометричному рейтингу; порушення у переведенні їдальні в структурний підрозділ університету, а також в організації юридичного відділу).

Ці факти є основою для початку роботи правоохоронних органів. Для розірвання контракту з ректором Москаленком, навіть за умови його перебування на лікарняному,  Міністерству охорони здоров’я достатньо порушення однієї з умов трудового договору. Наразі таких порушень виявлено 9. Після оприлюднення результатів роботи Комісії Міністр охорони здоров’я  Олег Мусій має повне право негайно розірвати контракт з ректором НМУ ім. О. О. Богомольця Віатлієм Москаленком. Між тим активісти Комітету люстрації медицини та тимчасова адміністрація НМУ вже майже тиждень спостерігають дивну бездіяльність МОЗ. Це затягування дає Москаленку можливість оскаржити деталі свого відсторонення в суді  та спробувати повернутись на посаду", - йдеться в повідомленні Комісії.

23 лютого Ініціативна група студентів, випускників та частини викладачів Національного медичного університету Богомольця за участі Комітету люстрації медицини прийшли висловити свою недовіру ректору Віталію Москаленку та вимагати його добровільної відставки. Серед претензій до Москаленка активісти назвали корупцію у виші, фінансові оборудки з недобудованими гуртожитками, зниження рівня якості освіти, хабарництво при захисті дисертацій та антигуманну позицію ректорату під час подій Євромайдану. Після цього Комітет люстрації медицини орагнізував акцію протесту під стінами МОЗ. В результаті виконуючий обов’язки Міністра охорони здоров’я Олег Мусій безстроково відсторонив Віталія Москаленка від виконання обов’язків ректора та дав розпорядження створити Комісію МОЗ щодо перевірки фактів розкрадання та нецільового використання бюджетних коштів університету. Віталій Москаленко своє відсторонення вважає незаконним і наразі перебуває на лікарняному. Обов’язки ректора НМУ тимчасово виконує завідувачка кафедр внутрішної медицини №2 Катерина Амосова. Лідер активістів, професор кафедри патофізіології, Віктор Досенко стимулює широке обговорення спільнотою системних реформ у виші.

Теги: Київ , гроші , МОЗ