МОН "потрусило" чиновників за помилки в книжках

Максим Опанасенко
6 квітня 2014р. 10:57

Міністерство освіти і науки провело службову перевірку Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН. Про це йдеться в назазі Міносвіти.

Перевірку здійснювали "за фактом допущених помилок та неточностей у змістовних частинах навчального матеріалу підручників, визначення суб'єктів, з вини яких вона сталася". Комісія мала закінчити роботу 4 квітня. Опісля - поінформувати про результати. На котрі зараз ми і чекаємо.

Історія з помилками в шкільних підручниках сталася минулого року. У вересні тернопільські освітяни заявили про те, що знайшли в підручнику з математики для першачків, котрий друкував "Видавничий дім "Освіта" аж 153 помилки на 149 сторінках.  Не кращими є книги і для друго- і п'ятикласників. На помилки скаржилися також батьки і вчителі - освітні форуми були переповнені незадоволенням якістю книжок. Головний редактор "Видавничого дому "Освіта" Олег Костенко вже відхрестився від сотень помилок у підручнику "Математика" для першокласників, не вважаючи їх помилками як такими. Такої ж думки було і Міністерство освіти та науки. Ба більше - у МОНі заявили, що якість шкільних підручників зростає з кожним роком і 2013-й - не виняток. Під тиском громадськості, видавництву таки довелося визнати - деякі помилки у їхніх підручниках все ж є. І пообіцяти - школам надішлють спеціальні вкладки, котрими можна заклеїти сторінки з неточностями.

Для довідки

Про "Видавничий дім "Освіта" "Свідомо" писало вже багато разів. Належить воно Тамарі Ткаченко - колишній чиновниці Міністерства освіти. Вона, з 2011-го, отримала від Міністерства освіти і його підрозділів декілька дуже вигідних тендерів на друк освітніх книжок. У березні ж 2012-го видавництво отримало від Міносвіти величезне державне замовлення на друк підручників для першачків - майже 20 мільйонів гривень з 61 мільйона, витраченого на усі підручники. На початку року "Освіта" разом з "Генезою" так само отримали половину усього держзамовлення на друк підручників для 5 класів. Що цікаво, "Ґенезою" колись керував нинішній директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, котрий і займається державною закупівлею підручників, Олександр Удод.

Теги: МОН , Удод , помилки , підручники , Київ , ІІТЗО