КМДА: Топ-7 скандальних забудов Києва

Dzvinka Chelepis
9 квітня 2014р. 12:17

Департамент містобудування та архітектури розказав про незаконне будівництво у Києві. Зокрема, у відомстві Київміськадміністрації склали власну ТОП-7.

Отже:

На вулиці Жилянській 118 забудовник, компанія «Концерн ЕССЕ», отримавши в оренду земельну ділянку, самовільно зніс п’ятиповерховий будинок часів Жовтневої революції, попередньо довівши його до аварійного стану. Рішення Київради про анулювання дозволу на будівництво були відмінені вищими судовими інстанціями. Спроби засипати вже існуючий котлован та здійснити благоустрій території ні до чого не привели.

У серці Києва - на Десятинному провулку, земельну ділянку, яка входить до охоронного ансамблю Софійського собору, було надано у довготермінову оренду УПЦ КП. На території, де знаходяться фундаменти палацу князя Володимира, планували житлову та господарську забудову з підземним паркінгом. Багаточисельні мітинги зупинили будівництво, проте ненадовго.

На Борщагівці представники фірми «Торговий універсал» призвели до смерті забили 60-літнього жителя, який протестував проти забудови скверу. За останніми даними, прокуратурою району було винесено рішення повернути вказану територію місцевій громаді.

Компанія «Армасе,» отримавши дозвіл на будівництво дитячого кафе і майданчика, самовільно змінила проект забудови – залишила лише будинок, збільшивши його поверховість. Місцеві жителі неодноразово зносили будівельний паркан. Судові розгляди тривають досі.

Затяжна боротьба за долю Гостинного двору на Подолі почалась ще у 2012 році, коли підприємство «Укрреставрація» вирішило реконструювати споруду під торгово-офісний центр. Зусиллями активістів та Київради будівлю внесено до реєстру пам’яток місцевого значення та почато реставраційні роботи.

Поряд із Києво-Печерською лаврою, розмістився двохелементний хмарочос із сполучною забудовою, який побив усі рекорди висотності столиці. Забудовник «Завод Арсенал» перевищив планове будівництво житлового будинку на 4 поверхи. У 2010 році проводилась перевірка відповідності будинку затвердженому проекту.

На перехресті Столичного шосе і вулиці академіка Заболотного в Голосіївському районі планувалось будівництво комплексу надання послуг населенню, частиною якого була б і спортивна «Київ-арена». Масштаби забудови блокували б рух на Чапаєвському транспортному вузлі, а його адаптація вимагала б великих фінансових витрат. Завдяки зусиллям громадськості будівництво вдалось зупинити.

А. Вавриш, заступник директора департаменту містобудування та архітектури КМДА пропонує відмінити обмеження пайової участі забудовника, примусити інвестора виконувати проектні вимоги, при яких йому надається земельна ділянка, в тому числі і висотності, допомагати у вирішення транспортних проблем, які виникли біля новобудов. Важливим є викорінення із міста так званих «самобудів», кияни повинні мати можливість брати участь у обговоренні проектів забудови, якщо будівництво плануватиметься поруч із їхнім житлом.

Теги: Київ , гроші , забудова